Як знайти внутрішній баланс

mood-1335737_1280

Люди люблять безпечність. Те, до чого ми звикли, що не викликає у нас страху та тривоги, ми робимо і пробуємо легше. Натомість, мають схильність відгороджуватись від того, що є новим і невідомим або того, де ми відчуваємо свою слабкість.

Однак варто навчитись тримати баланс. Це означає, що людина емоційно зріла, вміє переступати через крайнощі без фанатизму.

Адже, як не крути, впадати у крайнощі, хоч і легко, проте мало коли це є виходом із ситуації. Таким людям набагато важче розвивати себе різносторонньо. Вони стоять ніби у замкненому колі. Вийти із цього кола складно, тоді як зайти – елементарно легко. Натомість втримати баланс – куди важче. Це можна порівняти із ходьбою по канату – спочатку, ну перших кілька кроків, здається, що нічого страшного немає. Проте вже за секунду можна втратити рівновагу і впасти у прірву.

Що ж таке баланс? Які аспекти можна у ньому відзначити насамперед? Зазвичай це цілий ряд різних:

Творчість – матеріальна реалізація.

Місто – природа.

Здоров’я – справи – особисте життя.

Внутрішній світ – зовнішня реалізація.

Свобода – відповідальність за свій вибір.

Чоловічість – жіночність

Беру – даю.

Неможливо навчитись тримати цей баланс, ні разу не вийшовши за межу. Адже насправді між цими поняттями дуже тонка грань. Тому помилятися, обпалюватись, навіть кілька разів ставати на одні і ті ж граблі – нормально.

Це щось схоже на навчання їзді на велосипеді. Так, спершу ти майже 100% падатимеш, проте раз у раз тримати рівновагу стає легше. Чому часто кажемо, що все, що з нами стається, – досвід? Тому що саме досвід дає нам розуміння як поводитись далі. Саме власні помилки підштовхують нас у майбутньому до правильних рішень. Ми вже менше боїмось ризикувати, якщо бодай раз спробували. Натомість чим більше ховатись, мов равлик, від потенційних промахів, тим важче розвиватись як особистість, важче знаходити, врешті-решт, самого себе у цьому світі. Адже найкращі краєвиди – на найвищих вершинах.

Тому є сенс у тому, аби розвивати себе і своє внутрішнє чуття на гармонію. Бо вміння балансувати значно розширює наші горизонти. І навіть якщо цей баланс вимагає від нас усвідомленості, мудрості та інтуїції, в результаті нас чекає гарна винагорода. Бо боятись вовка – не ходити до лісу.

Більше цікавих матеріалів на тему психології читайте на сайті https://klepkainfo.com.