19 серпня – Преображення Господнє (Спаса)

preobrazhennya2

Свято Преображення відзначається Східними Церквами з IV сторіччя і є одним із найбільших, після Великодня, дванадцяти свят церковного календаря. Свято Преображення припадає на Успінський піст або Спасівку, проте цього дня дозволяється споживати рибу, олію та вино. Святкується 19 серпня православними та греко-католиками.

Одного дня Ісус узяв із собою трьох апостолів: Петра, Якова та Івана, — і привів їх на «високу гору», яку часто ототожнюють з горою Фавор (або Тавор). Там на їхніх очах він «переобразився»: його вбрання стало сліпучо білим, а обличчя засяяло, мов сонце. Біля нього, уособлюючи Закон і пророків, з’явився Мойсей та Ілля. Світла «ясна» хмара огорнула їх, а голос із тієї хмари промовив: «Це — мій улюблений Син, що я його вподобав: його слухайте» (Мт.17:5, 2 Пт 1:17).

Присутність пророків Мойсея та Іллі поруч з Ісусом означає зв’язок між старим і новим Завітом. Світло, що переображує Ісуса, є водночас відображенням божественної слави (як у випадку з Мойсеєм на горі Синай; Вих.34,29) і передвістям слави Його воскресіння.

Храмові празники – церкви Преображення Господнього в Україні

– Преображенська церква (повна назва: Церква Преображення Господа Нашого Ісуса Христа) у Львові, Україна. Розташована на території центральної частини міста Львів (Галицький район, колишнє Середмістя), за адресою: вул. Краківська № 21.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

– Церква Преображення Господнього — храм Української автокефальної православної церкви у Львові, у місцевості Нове Знесіння, вул. Ковельська, 27.

– Церква Преображення Господнього УГКЦ у місті Дрогобич Львівської області.

– Собор Преображення Господнього у м.Кременець,Тернопільсько-Бучацька єпархія УПЦ КП.

– Храм Преображення Господнього у Зборові Тернопільської області.

– Собор преображення Господнього, розташована за адресою: Калуське шосе, Івано-Франківськ, Івано-Франківська область.

– Храм Преображення Господнього у столиці, м. Київ, проспект Миколи Бажана, 9.