09 грудня – день ангела Анни. Привітання з іменинами

Праведні Йоаким і Анна прожили разом понад 50 років, але не мали дітей. У тогочасній давній традиції це вважали чи не найгіршим прокляттям для родини – коли подружжя було бездітним. У розпачі Йоаким подався у пустелю і там 40 днів постився, плакав і молився, щоб Бог подарував йому на щастя дитину. Молилася й Анна. І незабаром явився їй Архангел Гавриїл і сказав, що зачне вона преблагословенну дочку Марію, через Котру буде дароване спасіння усьому світу. Так згодом з’явилась на світ довгоочікувана дитина.

В народі цей день називають “народинами сонця”, адже випадає він на зимве сонцестояння, після якого кожен наступний день стає на кілька хвилин довшим. Саме від свята Анни сонце поволі повертає на весну.

Відомі Анни-українки

Анна Ярославна (1032 — 1075) – донька великого князя київського Ярослава Мудрого та його другої дружини, шведської принцеси Інгігерди, дочки шведського короля Улофа III. Онука святого київського князя Володимира Святославича. Друга дружина французького короля Генріха I (1051—1060). Мати французького короля Філіппа І та вермандуанського графа Гуго, що був одним із керівників Першого Хрестового походу.

Ганна Барвінок (1828 – 1911) – українська письменниця, дружина Пантелеймова Куліша. Ще один псевдонім — А.Нечуй-Вітер. Авторка оповідань із селянського життя: «П’яниця», «Хатнє лихо», «Молодича боротьба», «Русалка» та ін.

Ганна Чубач (нар. 1941) – українська поетеса. Заслужений діяч мистецтв України. Член Національної спілки письменників України (від 1971 року). Авторка понад 15 поетичних зіброк.

Анна Багряна (нар. 1981) – українська поетеса, прозаїк, драматург, перекладачка. Перекладає з польської, болгарської, македонської та російської мов.

Анна Музичук (нар. 1990) – українська шахістка, чемпіонка світу серед шахісток віком до 20 років, громадянка України. Чемпіонка світу з бліцу 2014 року. Чемпіонка світу зі швидких шахів (рапід) та бліцу 2016 року. Дворазова чемпіонка України з шахів 2003 та 2014 років.

Привітання Анні з іменинами

***

Дорога наша Анно, Анничко! Нехай завше буде рум’яним личко! Нехай у те личко тебе життя цілує, А свята заступниця Анна з неба пильнує!

***

Гандзя – душка, Гандзя – любка, Гандзя мила, як голубка. Гандзя – рибка, Гандзя – птичка, Гандзя – цяця-молодичка. Чи є в світі молодиця, Як та Гандзя білолиця? Хай тобі пісні співають, Всього файного бажають!

***

Прийми вітання наші, Ганно! Ти – господиня бездоганна! У тебе все блищить і сяє, На все наснаги вистачає! Нехай тебе шанують люди, Нехай добро з тобою буде! З Днем Ангела вітаєм нині! Цвіти на радість всій родині!

***

Аню, Ганночко, Аничко! Ти духм’яна, мов суничка. З твого личка воду пити. Як тебе та й не любити?

***

Ти вір в життя і будь собою. Хай час летить собі, а ти, Як сонце ранньою весною, Цвіти проміння золотим! І хай в очах твоїх відкритих Нестримна молодість буя, І хай несе тебе по світу Життя бурхлива течія! Най завжди ангел-хоронитель Тебе боронить від біди, Ти просто вмій життю радіти Й по ньому з усмішкою йди!

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

***

Маленьку Ганнусю вітаємо нині! Ти – сонечко наше в великій родині! Рости нам на користь для мами і татка! Нехай коло тебе живуть янголятка, Нехай тобі стелиться доля щасливо! Ти – наша потішка, ти радість і диво!

. . . . . . . . . . . .

***

В Анни іменини – свято! Є нагода привітати Найдорожчу в світі маму Рідну, любу і кохану! В колі друзів і родини відсвяткуєм іменини! Келих доброго вина за здоров’я – аж до дна!