Свята в грудні

Українці жартують, що саме 1 грудня починається так званий «Ромадан» – свято Романа, яке закінчується аж на Йордан 19 січня. В період від Романа до Йордана – низка свят та іменинників. А ще це чудова нагода сходити в гості й таким чином розпочати підготовку до новорічно-різдвяних свят. Отже, які свята на нас чекають та про чиї іменини потрібно пам'ятати.
Введення у храм пресвятої Богородиці (4 грудня) – велике свято, овіяне народними повір’ями. Кажуть, що у цей день першим до хати повинен зайти чоловік. Якщо ж проситиметься жінка – придумайте будь-які відмазки, але не впускайте.
А втім… не завжди і не всім таланило у цей день. Ось про що розповідає одна байка.
Свято Катерини випадає щороку 7 грудня. Колись у селах на Катерини ворожили: ставили гілочку вишні у воду, і якщо та гілочка до Меланки пустила пагінці, а ще чого доброго зацвіла – то добрий знак. Якщо зів’яла – що ж, неякісне було, мабуть, деревце. Та де у місті тої вишні взяти? Вже краще відкрити баночку вишневого повидла і намастити собі на хліб!
До вечорниць на Андрія (ввечері 12 грудня, самі ж іменини 13-го) щороку готуються ретельно і весело! Для цього заздалегідь перуть свої вишиванки, розучують пісень і ліплять вареники. Колись у селі для цього свята обирали велику хату, куди на вечорниці збиралися хлопці й дівчата.
Форматом вечорниць у великому місті можуть бути конкурси. Які? На спритність, вправність, дотепність, логічне мислення і творчу уяву. А вже на „десерт” – щось традиційне, із кусанням калити, яблук, усіляким там вимазуванням сажею і, певна річ, варениками, частуванням і залицянням та гарною музикою. Важливо, аби ніхто не образився і не пішов додому голодним.
Наума завжди вважали покровителем розуму, знань і доброчинства. Наум був чоловіком мудрим, тому й свято його варто провести у пошані усім, хто гризе граніт науки.
Як то кажуть, „прийшов Наум – пора братися за ум”. А якщо по-правді, то у день 14 грудня таки варто звернутись до цього святого із проханням просвітлити мізки і дати добрий розум. Не палицею ж його наганяти!?Миколая Чудотворця. Це неправда, що на свято Миколая чекають тільки діти. Здається, що саме перед цим святом кожен із нас хоч на мить та й стає трішки дитиною. І в цьому немає нічого поганого. Кожен-бо із нас знає, що настане той казковий ранок 19 грудня, коли з-під подушки можна буде витягнути шарудивий пакуночок із апельсинками й горіхами.
Дівчат із чудовим іменем Анна багато в Україні.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!