Дуже часто ми мусимо роздвоюватися. Життя змушує нас заробляти гроші трохи не там, де нам би цього хотілося. Так проходять роки, ми робимо, якщо ненависну, то просто рутинну роботу, не отримуючи від цього жодного задоволення. Давайте припинимо це вже і негайно!
Насправді недарма вважають, що тільки та робота, яку робиш із задоволенням, здатна привести до успіху. Та як знайти улюблену справу? Почнемо із цікавої житейської історії.
У Японії, у маленькому містечку, помирала жінка. Коли вже відчула, що її душа покидає тіло, то ніби почула голос, який питав її: «Хто ти?». Жінка відповіла: «Я дружина мера!».
«Я не питаю тебе, хто твій чоловік!», – наголосив хтось. «Я багатодітна матір і вчителька», – знітилась жінка. «Тебе не питали, де ти працюєш і скільки у тебе дітей».
Запитання не закінчились доти, доки жінка не відповіла, що вона, хто прокидається зранку для того, щоб допомагати своїм рідним та вчити дітей у школі. Лише після такої відповіді її душа повернулась у тіло і жінка одужала.
Так вона знайшла, як кажуть японці, свій «ікігай». Тобто те, що змушує нас жити із задоволенням, надає сенс нашому життю. Згодом дослідник Ден Бюттнер намагався виявити та вивчити такі особливі місця на землі, які ще називають «блакитними зонами». Саме там налічують найбільшу кількість довгожителів. Тут вчені шукали закономірності харчування, культури, поведінки – того, що дозволяло місцевим мешканцям жити довше, ніж люди з інших територій.
Наприклад, на острові Окінава концентрація довгожителів перевищує усі відомі межі. Так, тут люди займаються різноманітними практиками, у них справді хороше харчування. Проте найважливішим аргументом, який впливає на їхнє довге життя, все ж називають ікігай. Те, що можна шукати роками, витрачати чимало сил та енергії, приймати важливе рішення… Але як тільки ви його знайдете, отримаєте взамін цілковитий спокій і насолоду від життя. Простіше кажучи, треба просто знайти улюблену справу.
Поставте собі цих кілька запитань. Імовірно, вони вам дуже допоможуть.
Досягнення
Що, досягнуте вами, ви вважаєте найціннішим? Не полінуйтеся і запишіть дві-три справи, якими ви дійсно гордитеся. Це буде ваша точка старту.
Знання
Знайдіть свою силу. Ви ж маєте якісь особливі знання і точно вмієте щось робити дуже професійно, до чогось тягнеться ваша душа, є якісь захоплення. Так буде легше знайти улюблену справу.
Відчуття
Зі справ, які ви вмієте робити, обираєте таку, яку ви ще й робите з любов’ю. Бо ікігаю байдуже, що ви стали працівником місяця у компанії, де робили ненависну роботу. Ваша справа має бути вашою до кінчиків пальців.
Самооцінка
Сфокусуйте свої зусилля за допомогою власної оцінки самого себе. Оцініть своє майбутнє: ким ви себе бачите? Ким хотіли би бути?
Особистість
Ніколи не зважайте на те, що ваша справа може здатись дивною комусь. Адже ми усі дуже різні. І різні справи нам приносять задоволення. Те, що для когось є абсолютно незрозумілим, насправді вам може підійти на усі 100%.