Стів Возняк і надкушене ябко

Народився С. Возняк 11 серпня 1950 року в Сан-Хосе (Каліфорнія), США в сім’ї вихідців з Буковини. Батько С. Возняка українець, мати — німецького походження. Батьки переїхали до Сполучених Штатів після війни. Після закінчення школи Возняк вступив до Каліфорнійського університету — Берклі, а в 1986 році він закінчив цей університет зі ступенем бакалавра комп'ютерних технологій і електротехніки. У 1976 р.
Фрікінг (англ. phreakіng) сленговий вираз, що означає злом телефонних автоматів і мереж, зазвичай з метою отримання безкоштовних дзвінків. Людей, котрі спеціалізуються на фрікінгу, називають фрікерами (англ. phreaker). Цю ж назву застосовують до людей, що використовують у своїх неправомірних діях телефон з метою психологічного впливу на кінцевого абонента. Останнім часом під фрікінгом стали мати на увазі різний злом електронних систем. Як наприклад системи охорони й контролю доступу.

На початку 1975 року на ринку з'явився перший персональний комп'ютер Altair 8800.
У тому ж 1975 шкільний приятель Возняка Стів Джобс запропонував йому створити модель комп'ютера, орієнтованого на запити любителів та ентузіастів комп'ютерної справи. У гаражі, який належав батькам Джобса, вони створили комп'ютерну плату, прототип комп'ютера Apple I.
Тож Возняк і Джобс засновують 1 квітня 1976 року власну компанію Apple Computer для виробництва персональних комп'ютерів. Щоб вона запрацювала, молоді люди продали авто, ще п'ять тисяч доларів позичили у друзів, а 15-тисячний кредит оформили в банку.
Перше замовлення на 50 комп'ютерів Apple I друзі отримали від власника магазину Byte Shop Пола Террела, котрий і став першим в історії продавцем персональних комп'ютерів. Джобс і Возняк отримували за свої "надкушені яблука" (символ Apple Compute) від Террела по 500 американських доларів за штуку. Той додавав до ціни третину й продавав уже за 666 доларів 66 центів.
І вже на початках обидва Стіви заробили 205 тисяч доларів. За десять років частка Возняка в Apple Computer становила вже понад 200 мільйонів доларів.Однак Возняк поступово відходив від цього бізнесу. 1981 року він потрапив в автомобільну аварію і дивом залишився живим. Відтоді його життя змінилося. Він перестав займатися бізнесом Apple Computer, бо шукав справи для душі - організовував рок-фестивалі, займався доброчинністю... Навіть був організатором перших телемостів між СРСР та США.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Замість Возняка Стів Джобс взяв у бізнес-компаньйони Джона Скаллі, президента Pepsico, який згодом вигнав засновника із компанії. Джобс пішов і забрав зі собою шістьох найталановитіших інженерів. Без них справи Apple поступово погіршилися, не витримуючи конкуренції з Microsoft. Тож 1996 року Джобса вже просили повернутися, щоб врятувати Apple Computer.

Тим часом Возняку пощастило зберегти свої капітали, черговий раз одружитися, виховати шестеро дітей, приділяти увагу тому, що подобається. У Стівена було кілька псевдонімів, таких як: «The Woz», «Wizard of Woz» і «iWoz» (каламбур; гра слів з iBook'ом та іншими продуктами фірми Apple).Нещодавно він заснував нову компанію Woz (Wheels of Zeus), яка займається глобальним захистом баз комп'ютерних даних.
Стів Возняк активно займається доброчинством — він, зокрема, підтримує молоді таланти та допомагає знедоленим. У 1983 р. за видатні досягнення в галузі технологій Президент США Рональд Рейган удостоїв С. Возняка найвищою Національною нагородою США за прогресивні наукові досягнення. С. Возняк так оцінив свій внесок у розвиток комп’ютерних технологій: «Це була революція, мирна революція. І я щасливий, що був її частиною».
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!