Водимо гаївки

Гаївки – це давні весняні ігри, в які традиційно бавляться на Великдень. Після усіх великодніх відправ і святкового Великоднього сніданку всією сім’єю діти і молодь у вишиванках приходять на місце біля церкви або галявину, щоб бавитись у гаївки. Молодь і діти залюбки водять Гаївки в усі дні Великодня, бо це завжди весело і красиво. haj1.jpg (89.38 Kb)

Водимо гаївки на Великдень: Кривий танець

Щоб розрухатись на початку гаївок підійде "Кривий танець". Ведучий, - веде за руку ряд учасників різними викрутасами та поворотами. Гаївку співають без перерви знову і знову спочатку. Ми кривого танцю йдемо Ми кривого танцю йдемо Ми в нім кінця не знайдемо Ані кінця, ані ладу - На пізнати, котра ззаду. Ти сивая зозуленько , Зайкуй же нам веселенько!

Водимо гаївки на Великдень: Шум

Дівчата й хлопці беруться за руки, стають у ряд. Крайній справа – ведучий починає закручувати Шума.

Він повертає наліво і проходить попід своєю лівою рукою і сусідовою правою. Так його рука замотується навколо його шиї. Тоді ведучий знову робить так само – проходячи цього разу уже попід наступною парою. Так треба робити аж поки усі не будуть замотані. Тоді можна Шума розмотувати – співаючи : «Ой, нумо, нумо, розплетімо шума», а далі за текстом пісні.

Шум

Ой, нумо, нумо зеленого Шума, Шума заплетемо - гуляти ходімо. Ой, Шум ходить, по городі, А Шумиха рибу ловить. Що зловили - те й пропили, Дочці шуби не купили. Пожди, доню, до суботи, Куплю тобі ще й чоботи. Субота минає - а шуби немає, А Шумиха із Шумом гуляє. Пожди, доню, до неділі, Буде шуба й фартух білий. Неділя минає - а шуби немає, А Шумиха із Шумом гуляє. Пожди, доню, до вівторка - Буде шуба ще й шнуровка. Вівторок минає - а шуби немає, А Шумиха із Шумом гуляє. Пожди, доню, до середи, Буде шуба ще й переди. Середа минає - а шуби немає, А Шумиха із Шумом гуляє. Пожди, доню, до п'ятниці, Буде шуба ще й спідниця... haj2.jpg (99.89 Kb)

Водимо гаївки на Великдень: Жила-була царівна

Усі стають у коло, беруться за руки. У середину по черзі виходять Царівна, Відьма, Царевич і виконують дії, про які співається. Кожен рядок співається, як перша строфа.

Жила-була царівна

Жила-була царівна, царівна, царівна. Жила-була царівна, царівна молода. Царівно, бійся відьми злої...

відьми злої! Аж раз прийшла та відьма зла... відьма зла: “Засни, царівно, на сто літ… на сто літ!” І все заснуло мертвим сном... мертвим сном. Аж раз прийшов царевич... царевич молодий. Він поцілунком розбудив…царівну молоду. І було в них весілля... весілля в них було. І всі кричали слава... слава! (...тій парі молодій). І були в них христини... христини в них були. І всі кричали слава... слава тій парі молодій.

Читайте на Коралях (Korali.info) - Найкращі привітання до Великодніх свят.

Водимо гаївки на Великдень: Грушечка

Під час гаївки "Грушечка" діти стоять в колі і показують усе те, про що співається в гаївці.

Грушечку садять, коли вона підростає – дітки сідають і починають помаленьку підніматися – аж поки не піднімуть руки. Коли грушечка цвіте – руки з'єднують навпроти грудей, а тоді піднімають вверх і опускають по різних сторонах. Коли грушечка родить – піднімають руки на рівень голови і крутять долонями – ніби там є грушечки. Коли грушечку трусять – трусять один одного. Під час приспіву спочатку піднімають одну руку вверх, потім другу, а тоді обидві опускають на груди.

Грушечка

Посаджу я Грушечку. Гай буде, Гай! Приспів: Нічко ж Моя, Темная І Ти, Зоре Ясная, Дай, Боже, дай! Піділлю я Грушечку. Гай буде, Гай! Приспів. Росте-росте, Грушечка. Гай буде, Гай! Приспів. Ой, зацвіла Грушечка. Гай буде, Гай! Приспів. Ой, вродила Грушечка. Гай буде, Гай! Приспів. Потрясу я Грушечку. Гай буде, Гай! Приспів. haj3.jpg (139.08 Kb)

Водимо гаївки на Великдень: Жучок

Доросла молодь стає парами, узявшись за руки “в замок” – себто, кожен правою рукою тримає власну ліву вище зап’ястя, а лівою береться так само за праву руку своєї пари. Таким чином кожна пара утворює своїми руками немов би “сходинку”. По цих сходинках і йде Жучок – маленька дівчинка або хлопчик, якого підтримують за руки двоє високих і міцних учасників гри.

Кожна пара, яку Жучок перейшов, перебігає наперед, знов утворює сходинку, і Жучкові завжди є куди йти…

Жучок

Ходить жучок по драбині, А жучиха по ряднині. Приспів: Грай, жучку, грай, небоже, Най ти пан Біг допоможе! А ми того рік чекали, Щоби нині жучка грали. А наш жучок невеличкий, На жучкові черевички. На жучкові опанчина, А сам жучок як дитина.

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!