Ігри з крашанками

pys1

Що ж за Великдень без крашанок – робити їх легко, тому не шкода як б’ються під час гри. Переважно фарбують крашанки у відварі з цибулиння. Спершу запарюють цибулиння хоча б 20 хвилин. Тоді студять. Коли підстигне – кладуть у нього яйця і ставлять на вогонь. Час від час помішуючи, щоб фарба вчепилася з усіх боків рівномірно. Вже зварені готові крашанки студять і для краси протирають олією.

Щораз частіше крашанки готують за допомогою готових харчових барвників, які часто можна зустріти у магазинах перед Пасхою.

pys3

Готують крашанки, або як їх ще називають – галунки, перед святом. А бавляться ними на Великдень. Бо ж відомо, що паска та свячене яєчко – головна їжа на Пасху. У давнину крашанок робили багато, і давали дітям для гри. Потім побиті яйця вживали у їжу.

Читайте на Коралях (Korali.info) – Найкращі привітання до Великодніх свят.

Рухливі ігри з крашанками

Найпопулярніша гра крашанками – навбитки

Кожен з гравців вибирає собі крашанки до вподоби а тоді по черзі цокаються чубками крашанок. Чия писанка залишиться цілою найдовше – той виграє.

Гра крашанками – крутько

У грі крашанка – крутько крашанки розкручують. Виграє той у кого крашанка зупиниться останньою. Гра у кидка полягає в тому, що своєю крашанкою треба поцілити одразу у дві чужі.

Гра крашанками – котко

У грі котко крашанки котять з гірки – по похилій землі. У кого докотиться найдальше – той і виграв. (якщо немає земляної гірки, то можна використовувати похилу дошку).

Гра крашанками – блудько

Трохи рухливіша гра – у “блудька”, коли кладуть Крашанку на землю, учасникові що має її знайти зав’язують очі і розкручують. Як знайде писанку – то він виграє.

pys2

Спокійні ігри крашанками

Крашанки можна ховати, наприклад під шапкою, або в якомусь надійнішому місці – суть гри в тому, що як хто знайшов крашанку – вона стає його власною. Ще є гра, яка цікаво називається пацик крутько. У цій грі крашанці домальовують очі і хвіст – як у поросятка. Далі крашанку розкручують і процесі накривають шапкою. Виграє той, хто вкаже правильний напрям куди дивиться “пацик”, за винагороду – забирає собі цю крашанку.

Можна також катати крашанки на столі. Для цього треба щоб гравці сиділи навпроти. Крашанки катуляються назустріч. Вони вдаряються і б’ються. Чия буде найміцнішою і витримає найдовше – той виграє. Гра “міняємось навпомацки” полягає в тому що гравець бере в одну руку писанку , в другу руку крашанку і ховає їх за спиною. Другий учасник має вгадати в якій руці що знаходиться. Як вгадає – забирає їх собі. Як не вгадає, втрачає.

Іри з крашанкими допоможуть прикрасити ваше з діточками свято. Стати приводом простої Великодньої радості. А ще, зайняті діти не будуть вам заважати у приготуванні Великоднього столі, ще й і яйця потереблять, при такій нагоді.