Ігри з крашанками

pys1.jpg (22.11 Kb)
Що ж за Великдень без крашанок - робити їх легко, тому не шкода як б'ються під час гри. Переважно фарбують крашанки у відварі з цибулиння. Спершу запарюють цибулиння хоча б 20 хвилин. Тоді студять. Коли підстигне - кладуть у нього яйця і ставлять на вогонь. Час від час помішуючи, щоб фарба вчепилася з усіх боків рівномірно. Вже зварені готові крашанки студять і для краси протирають олією.

Щораз частіше крашанки готують за допомогою готових харчових барвників, які часто можна зустріти у магазинах перед Пасхою.

pys3.jpg (108.16 Kb)

Готують крашанки, або як їх ще називають - галунки, перед святом.

А бавляться ними на Великдень. Бо ж відомо, що паска та свячене яєчко - головна їжа на Пасху. У давнину крашанок робили багато, і давали дітям для гри. Потім побиті яйця вживали у їжу.

Читайте на Коралях (Korali.info) - Найкращі привітання до Великодніх свят.


Рухливі ігри з крашанками

Найпопулярніша гра крашанками - навбитки

Кожен з гравців вибирає собі крашанки до вподоби а тоді по черзі цокаються чубками крашанок. Чия писанка залишиться цілою найдовше - той виграє.

Гра крашанками - крутько

У грі крашанка - крутько крашанки розкручують.

Виграє той у кого крашанка зупиниться останньою. Гра у кидка полягає в тому, що своєю крашанкою треба поцілити одразу у дві чужі.

Гра крашанками - котко

У грі котко крашанки котять з гірки - по похилій землі. У кого докотиться найдальше - той і виграв. (якщо немає земляної гірки, то можна використовувати похилу дошку).

Гра крашанками - блудько

Трохи рухливіша гра - у "блудька", коли кладуть Крашанку на землю, учасникові що має її знайти зав'язують очі і розкручують. Як знайде писанку - то він виграє.


pys2.jpg (17.3 Kb)

Спокійні ігри крашанками

Крашанки можна ховати, наприклад під шапкою, або в якомусь надійнішому місці - суть гри в тому, що як хто знайшов крашанку - вона стає його власною. Ще є гра, яка цікаво називається пацик крутько.

У цій грі крашанці домальовують очі і хвіст - як у поросятка. Далі крашанку розкручують і процесі накривають шапкою. Виграє той, хто вкаже правильний напрям куди дивиться "пацик", за винагороду - забирає собі цю крашанку.

Можна також катати крашанки на столі. Для цього треба щоб гравці сиділи навпроти. Крашанки катуляються назустріч. Вони вдаряються і б'ються.

Чия буде найміцнішою і витримає найдовше - той виграє. Гра "міняємось навпомацки" полягає в тому що гравець бере в одну руку писанку , в другу руку крашанку і ховає їх за спиною. Другий учасник має вгадати в якій руці що знаходиться. Як вгадає - забирає їх собі. Як не вгадає, втрачає.

Іри з крашанкими допоможуть прикрасити ваше з діточками свято. Стати приводом простої Великодньої радості.

А ще, зайняті діти не будуть вам заважати у приготуванні Великоднього столі, ще й і яйця потереблять, при такій нагоді.

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!