Випікання паски – обов’язковий атрибут святкування Христового Воскресіння. Кожна господиня має свій – вивірений часом, найкращий рецепт паски. Приступати до замісу паски треба обов’язково з добрими думками і побажаннями, адже тісто вбирає у себе усю енергетику. Яйця на паску мають бути кімнатної температури. Молоко теж має бути теплим. Треба припильнувати, щоб молоко не було загарячим, бо від того можуть загинути дріжджі. Усі компоненти готуємо наперед, щоб потім не відволікатись.
Для приготування паски будуть необхідні такі складники:
* 3/4 пачки дріжджів
* 1 1/2 шклянки цукру (можна дати 2 якщо любите добре солодку паску, але треба пильнувати щоб не горіло)
* 750 г молока
* 2 білки
* 7 жовтків
* 150 г масла
* 100 г родзинок
* 5 пач. ванільного цукру
* 1,5 кг муки
Спершу треба спарити молоко і поставити його студити, щоб не було гаряче, лише літепле. Дріжджі засипаємо 90% цукру – хай постоять, щоб дріжджі себе проявили. За той час, поки молоко стигне, а дріжджі стоять – збиваємо білки з рештою цукру міксером. Окремо збиваємо жовтки. Розігріваємо масло на вогні до теплої температури, пильнуємо, щоб не було загаряче. Наступне – просіюємо муку та перебираємо родзинки.
Коли молоко вистигло – можна починати місити паску. Спершу додаємо до дріжджів літепле молоко та ванільний цукор. Рукою вимішуємо поки цукор і дріжджі не розчиняться повністю. Тоді додаємо жовтки і білки, і теж розмішуємо. Далі додаємо муку по трохи і кожен раз вимішуємо. Тісто має вийти м’якше ніж на вареники.
Читайте на Коралях (Korali.info) – Найкращі привітання до Великодніх свят.
Традиційно тісто на паску вимішують 1,5 – 2 години. В самому кінці замісу додаємо до тіста розтоплене масло, родзинки і знову вимішуємо. Тоді тісто має стояти 2 години накрите рушником у теплому місці, де на дує. За той час його треба обім’яти 2 рази. Коли час вийшов – готуємо бритванки, вистелюємо їх пергаментом, або за бажанням обмащуємо олією та посипаємо мукою.
Тісто вимішуємо та ділимо. Тіста на паску потрібно викладати не більше за третину бритванки, бо буде підриватись. Даємо йому годину – час підрости. Далі збиваємо яйце і мастимо яйцем верхи пасок. Ставимо пектися.
Менші пасочки у бритванках до 2л мають пектися 45 хв, більші – 1 год 10 хв. Температура для газової духовки має бути 200 градусів. Якщо духовка електрична – 160 градусів.
Маймо на увазі : якщо відкрити духовку раніше ніж 40 хв з моменту випікання то паска потріскає. А якщо бачите, що паска вже рум’яна, але ще не спеклася – треба верх накрити пераментом, щоб вона більше не припікалась.
Паски прикрашають глазуррю або розтопленим цукром з водою. Щоб приготувати глазур потрібно:
* 1 білок
* 1/2 шклянки цукрової пудри
* 1 ст. л. лимонного соку
Спочатку збиваємо добре білок, щоб коли миску перевертаєш білок тримався миски. Тоді поступово, по 1 ч. ложці підсипаємо пудру через ситечко і збиваємо далі. В самому кінці додаємо лимонний сік і збиваємо ще 5-10 секунд. Готовою глазуррю помащують верхівки пасок і ставлять підсохнути у духовку при температурі 100- 120 градусів на пару хвилин.
Якщо ви хочете традиційну паску – краще покрити її водою з цукром. Для цього потрібно 2 ст. л. цукру залити 1 ст. л окропу і розмішати.
Майте на увазі: Покриваємо верх пасок аж коли вони вистигнуть, не раніше.
Бажання вгодити рідним і близьким у українок вроджене. Приготувавши таким чином паску ви порадуєте близьких смачною паскою і тоді гарне свято Христового Воскресіння вам гарантоване. А дівкам на виданню треба спробувати аж 10 різних пасок, щоб вже цього року вийти заміж!