Як працюється дизайнерові-ілюстратору у видавництві?

Аня Христонько працює у Видавництві Львівської політехніки уже кілька років. За цей час вона не лише набула досвіду, а й може розказати щось цікавеньке.

hristonko3

– Аню, як було спочатку? Адже малюєш ти давно і гарно. Але ілюстрування книжок вимагає певної специфіки. Яку книжку ти оформляла першою?

– Дякую. Почнемо з того, що я завжди хотіла мати справу саме з книжками, можливо тому навіть специфіка серйозної навчальної літератури мене не злякала. Першу оформлену книгу чудово пам’ятаю, це була “Економіка та фінанси підприємств”. Звичайно, тема для мене була дещо незвичною, але ж завжди цікаво спробувати щось нове.

– Окрім ілюстрування вмієш робити інші додрукарські операції?

– В цьому плані саме робота у Видавництві дала мені дуже багато. У Видавництві Львівської політехніки є прекрасні власні виробничі потужності, тож маю змогу спостерігати практично увесь технологічний процес, від надходження авторського рукопису до виготовлення книги. Під час навчання ми мали не так багато суто практичних занять, тому все, що стосується додрукарських та виробничих процесів, було і є для мене дуже і дуже цікавим. Можу сміливо сказати, що до сих пір маю чому навчатися. Тому усім молодим спеціалістам-випускникам, які хочуть здобути більше практичних навичок, можу сміливо порекомендувати роботу у нашому Видавництві.

hristonko2

– Чи вдається тобі поєднувати роботу і творчість? А може твоя робота і є творчою? В чому це виявляється?

– Вдається, можу навіть сказати, що робота і класична творчість “для душі” часто перетинаються. Адже окрім суто навчальної та технічної літератури видаємо чимало іншої продукції – афіш, буклетів, листівок, різноманітної реклами, де є значно менше обмежень для творчості. Також час до часу працюємо і над художньою літературою. Цікавою є робота над нашою святковою великодньою та різдвяною продукцією, щороку намагаємося придумати щось нове і креативне, тому тут можна фантазувати на повну.

Аню, дякую тобі за цікаву розмову. Нехай твої сміливі творчі плани знаходять час і можливість втілитись у життя!

Спілкувалась Оксана КРИШТАЛЕВА, Львів

hristonko1