Йога – для кого?

ioga1

Йога – це дуже давні практики, які допомагають людині знайти баланс між тілом і душею, викинути з організму зайві емоції, непотрібні думки і розрухати внутрішні органи для того, щоб вся наша система працювала злагоджено і ефективно. Йога справді походить з Індії, але практикують її давно у всьому світі люди різних національностей та віросповідань, різних професій і з різними характерами. Йогу практикують як під музику, так і у тиші. Вона корисна, насамперед, для тих, хто хоче впорядкувати свої думки, переживання та емоції, живучи у напруженому темпі або великому місті. Саме для цього у світі існує багато напрямків йоги, окремих чи змішаних груп і підібраних вправ або так званих асан.

Асани або пози йоги дозволяють тілу зберегти гнучкість і гарну форму, підтримують усі функції організму в активному стані. З їх допомогою розвивається рішучість і зосередженість. Регулярна практика йоги робить стан розуму стабільно врівноваженим. Це означає, що будь-які негаразди і прикрощі життя ви зможете зустріти значно спокійніше, аніж ті, хто йоги не практикує і піддається на емоційні збурення.

Для початківців є практика із простих асан, які робити легко і приємно. Якщо котрась, навіть доволі простенька, асана дається вам важко, її краще не робити або знайти для себе іншу. Річ у тім, що йога не має на меті навантажити організм чи вичавити з нього усі соки. Навпаки, асани слід робити легко, з приємністю, без трему в тілі і без непосильного навантаження. Проробляючи вправи, ми наче домовляємось зі своїм тілом про співпрацю, одержуємо задоволення від самого процесу вправ і таким чином не тільки фізично, а й психічно впливаємо на своє тіло. І тільки завдяки постійним практикам збільшуємо навантаження.

Асани були розроблені таким чином, щоб найбільш ефективно впливати на організм. Те, що може виглядати як «безглузді рухи тіла», має під собою ретельно опрацьовану основу.

Як відображається практика дисципліни на тілі? Зміцнюються судини і серце, відбувається зміцнення опорно-рухового апарату, вегетативна нервова регуляція виходить на новий рівень роботи, і що дуже важливо — нервова і гормональна системи починають злагоджено працювати, що призводить до повної гармонії. Підвищується загальна працездатність організму і це відбувається за рахунок зміцнення м’язів і поліпшення гнучкості хребта.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Як відомо, саме хребет є основним осередком проблем в тілі і відповідно – ключем до вирішення цих проблем. Дихальні вправи збільшують приплив кисню до легень і мозку. Правильне дихання – також дуже важливо для практик йоги, адже дихання очищає наші легені, вивільняє негативні думки, і водночас наповнює наш організм киснем та регулює тиск.

Енергетичні потоки у йозі – це прани, а дихальні практики – пранаями. Вони призначені для контролю над тілом. Є цікаві та нескладні комплекси вправ, які допомагають вивільнити наші легені від застояного повітря, викинути негатив із тіла або із його енергетичних центрів чи так званих чакр людини, а також вирівняти головний тиск.

Для багатьох християн існує чудова практика очищення від поганих думок і аналіз власних вчинків – це сповідь. Щось схоже відбувається і у практиці йоги. Це так звані шаткарми – очисні процедури, спрямовані на видалення негативних думок і приземлених емоцій, які назбируються роками і блокують наші енергетичні потоки.