Законні підробки від Swarovski

svarovskii

Данієль Сваровскі, чех за національністю, народився у 1862 році на півночі Австро-Угорської імперії, у горах Богемії. Здавна цей край прославився своїми скляними технологіями, тому кожен шановитий богемець мав хист до цього промислу. Батько Данієля також займався цим знаменитим промислом, залучаючи до цього й сина. Данієль особливих поривань до роботи не виявляв, а у вільний час вигравав на скрипочці.

Данієль Сваровскі насправді був естетом, романтиком і скрипалем-невдахою. Він понад усе прагнув довести, що у мистецтві важливий не стільки матеріал, з яким працюєш, а уміння цей матеріал подати і причарувати ним публіку. Так Сваровскі став майстром імітацій – почав виготовляти прикраси зі штучного каміння та кольорового скла. Таке поєднання позірної пишноти і помірної ціни задовольнило прекрасних дам.

Занудьгував хлопець у селі та й подався до Парижа – там опанував хімію, фізику, механіку та інші інженерні премудрості. У 1891 році він першим змайстрував електричний шліфувальний станок для обробки скла. Повертатись у Богемію Сваровскі не захотів – майстер осів у тірольському містечку Ваттенс (Австрія) і почав штампувати там кришталь, імітуючи коштовне каміння.

Сваровський не приховував, що продає імітацію і вважав свій бізнес законним. Його кришталь зовні мало чим різнився від діамантів, а тому міг прикрасити не одну красуню. Відтак придбати прикрасу могли і дрібні чиновники, і люди зі скромними доходами.

Фабрику Сваровскі загатили замовленнями – довелось майстрові розширити приміщення, взяти на роботу 200 працівників. Саме тоді фірма і стала називатись (уже офіційно) Swarovski. Успішний бізнес Данієля Сваровскі став сімейною справою – за цей час підросли його сини і стали допомагати батькові. Головні конкуренти Сваровскі знамениті скляні заводи Венеції були на межі краху. Нікому більше не вдалось досягнути такої майстерності огранення каменів, як Swarovski. Випередив Данієль Сваровскі і своїх земляків із Богемії.

Згодом кришталева біжутерія стала елементом вечірніх суконь Марлен Дітріх, сценічних костюмів Майкла Джексона, Брайана Феррі та Тіни Тернер. А такі тигри модного бізнесу, як Шанель, Крістіан Діор та Ів Сен-Лоран дотепер обшивають цим кришталем свої шати. Під час другої світової війни, коли модні бренди Європи збідніли, хитрий і запопадливий Сваровскі примудрився налагодити збут своєї продукції в США. У 1956 році засновник фірми помер, залишивши нащадкам процвітаючий бізнес.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

У 1995 році з нагоди 100-річчя фірми було створено музей Swarovski. Це – велика підземна печера, розташована за 60 км від Інсбрука, столиці Тіролю. Це – лабіринт із семи кімнат, переплетених сходами, вузькими коридорами. Вхід у цю печеру оберігає велетень, з рота якого струменить вода. При світлі прожекторів ця вода видається кришталевою. Під землю провадить скляний тунель, а на стінах вигравірувано рядки з творів Шекспіра, Лорки, Гьоте, в яких згадано про кришталь. Тут виставлено найбільший і найменшний кристал Сваровскі, який увійшов у Книгу рекордів Гіннеса. Гігант важить 310000 карат (майже 62 кг), діаметром 40 см. Сто граней кристалу виблискує барвами. Найменший кристал можна побачити тільки у мікроскоп, адже його діаметр лише 0,8 міліметра. Серез експонатів – „м’який” годинник Сальвадора Далі із кришталю, збруя коня індійського махараджі, кришталева стіна завввишки 11 метрів.

У наступну залу Eisgasse веде 10-метрова доріжка у метр завширшки. Вона схожа на дитячий калейдоскоп, бо постійно міняє колір і називається Planet der Kristalle. У тривимірному просторі скляного неба Kristalldom мерехтять зірки. Земля вкривається блакитним відблиском океану, з’являються материки. Додаються і спецефекти, як от рик прадавніх ящурів, співи птахів. Осліплений блиском, на мить опиняєшся всередині кристалу, – 590 трикутних дзеркал створюють саме таку ілюзію. І важко збагнути, що висота цього кристалу лише 5 метрів. Ефект – як у стереокінотеатрі.

Kristall-Kaleidoskop. В цьому залі знаходяться дві піраміди, розташовані вершинами одна до одної. Kristalltheaters – у розташованих по краях нішах Кришталевого театру стоять і рухаються фігури у зріст людини. Тут розквітають кришталеві квіти, пурхають, виблискуючи, метелики, дозрівають кришталеві плоди. Kristallkalligraphie – кришталева каліграфія, занурена у зелено-блакитні кольори віртуозом Паулем Зайде. Робота присвячена експресіоністу Георгові Траклю з Інсбрука, чиї слова “Im blauen Kristall wohnt der Mensch” (в блакитному кришталі живе людина) можна сприймати як девіз фірми.

“Meditationsraum von Eno Room” – огляд музею завершується кімнатою медитацій від Бріана Ено. Це тихий клуб, де відвідувач може „переварити” побачене і відпочити від мирської суєти.

Swarovski у датах і фактах

1862 – у горах Богемії, на півночі Автро-Угорської імперії народився Данієль Сваровскі, чех за національністю.

1892 – Данієль Сваровскі огранив кришталь за допомогою електричного струму.

1895 – засновано компанію Swarovski у австрійському Тіролі.

1913 – відкрито завод для заготівлі сировини, а також для огранення кристалів високого гатунку.

1931 – було випущено кришталеву стрічку, яка відкрила нові можливості для твочрості паризьких дизайнерів у створенні нових модних виробів.

1956 – компанія Swarovski співпацює із Крістіаном Діором і створює кардинально новий мерехтливий ефект каміння „Аврора Бореаль”.

1975 – технологія гарячої фіксації каменів на різні матеріали відкрила нові можливості та випустила у світ колекцію „Данієль Сваровскі Париж”.

1976 – фірма виготовила першу кришталеву фігурку мишки.

1988 – символом Swarovski став лебідь. Дотепер фірма випустила у світ 300 фігурок, які стали колекційними. (Кожна коштує від 30 до 600 доларів). Завдяки ним було створено спеціальний клуб колекціонерів. Тепер їх у світі понад півмільйона.

1995 – в Інсбруку відкрито музей Swarovski з нагоди 100- річчя заснування фірми. Останнім часом фірма випускає біжутерію «Swarovski Jewelry».