– Оресте, розкажіть про себе.
Я закінчив акторське відділення вокального факультету Львівського Вищого Музичного інституту ім. М. Лисенка (тепер – Національна Музична Академія). Пишаюсь тим, що я народився у глибоко патріотичній родині. По маминій лінії я знаю своє коріння до сьомого коліна, оскільки походжу зі священичих родин, які у Галичині перепліталися упродовж кількох століть. Належу до таких династій, як Кисілевські, Руденські, Шухевичі, Проскурницькі, Величковські та ін. Все це є записано у наших родоводах. Мій дідусь по татовій лінії – отець Іван Цимбала був визначним греко-католицьким священиком на Тернопільщині, був парохом села Колодіївка та віце-деканом Скалатського повіту. Коли прийшла радянська влада, його заарештували і посадили у тюрму. Потім він був активним священиком вже у підпіллі.
– Ваші родичі також були відомими співаками. Розкажіть про них.
Мої старші двоюрідні брати – Левко та Роман Цимбали – мали на мене величезний вплив, оскільки ми дуже часто спілкувалися. Левко – соліст ансамблю “Медікус” під кер. Ігоря Хоми, а потім і художній керівник цього ансамблю. Зараз проживає у США. Роман – провідний соліст Львівської Опери, улюблений тенор української діаспори у США. На жаль, він відійшов у засвіти у 2010 році.
– Ваш формат концертів винятково вишуканий і патріотичний. Як Ви підбираєте репертуар і кого запрошуєте до участі в концертах?
Я люблю повертати призабуту і відкривати зовсім незнану пісенну спадщину наших поетів і композиторів. Так, горджуся тим, що зорганізував концерти до ювілеїв Ростислава Братуня, Миколи Петренка, Богдана Стельмаха, Ольги Ільків, Степана Гумініловича, Анатоля Кос-Анатольського, Богдана-Юрія Янівського та ін. Я є співзасновником Міжнародного фестивалю української ретро-музики ім. Богдана Весоловського, метою якого є повернення спадщини українського ретро. Також я заснував Міжнародний фестиваль неаполітанської пісні ЗОРІ НЕАПОЛЯ. Так що мушу планувати свій творчий графік вже роки наперед.
– Уже кілька років поспіль восени Ви організовували концерти “Повстанське танґо”. Для кого і про кого ці концерти?
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Проект ПОВСТАНСЬКЕ ТАНҐО мені особливо дорогий, адже завдяки йому мені вдалося повернути із забуття зв’язкову Головного Командира УПА Романа Шухевича, унікальну Жінку, поетесу Ольгу Ільків. Радію, що є упорядником її збірки тюремних віршів “У тенетах двох “закриток”. А легендарне “Повстанське танґо”, яке ми записали разом з Мартою Шпак у супроводі ансамблю “Високий Замок”, здобуває все більшу і більшу популярність. Отож, будуть і наступні концерти, присвячені нашим ГЕРОЯМ.
– Який Ви поза концертами? Де і з ким любите відпочивати?
Я дуже сімейна особа. У мене прекрасна дружина і дві чарівні донечки. Отож, я люблю саме з ними проводити увесь свій вільний час. Улюблені місця – Шацькі озера та Карпати. Влітку мене там можна знайти.
Дякую за цікаву розмову.
Бажаю Вам наснаги і здійснення усіх сміливих планів!
Спілкувалась Оксана Кришталева, Львів