Бути дитиною: як навчитись креативити

beaded-2137080_1280

Спробуйте трохи поспостерігати за дітьми. Помічали, як вони легко займаються будь-яким видом творчості? Як просто придумують цікаві ідеї для ігор? Справді, дорослі до такого нечасто додумуються. Хоча, якби спробували, то не пошкодували б.

5 способів креативити

1. Мисліть творчо. Це дуже розв’язує руки і робить працю продуктивною. Адже ми не просто виконуємо поставлене завдання, а вигадуємо нові виходи, дивимось на них під різним кутом. Відтак вирішення часто є нестандартні. Спробуйте подумки телепортуватись в іншу країну. А для повноти образу – в іншу історичну епоху. Напишіть коротко про місце, де ви перебуваєте. Подумайте, як ви виконували б завдання саме там і саме тоді. Обов’язково запишіть це рішення. Повірте, воно буде дуже нешаблонним.

2. Подорожуйте. Елементарно, але дієво. Як це працює? Ну от дивіться, якщо ви перебуваєте постійно в одному і тому ж місці, на вас тиснуть одні і ті ж обставини, ви дієте під впливом асоціацій і минулому досвіду. В такому режимі знайти оригінальний спосіб вирішення завдання дуже складно. Натомість подорожі – великі чи маленькі – допомагають нам вийти із ситуації цілком по-новому.

3. Бути дитиною. Не вбивайте у собі дитячий погляд на світ. Йдеться саме про ту частину, де дитина здатна усьому дивуватись і усе приймати. Подивіться на світ дитячими очима. Дивуйтеся щодня чи то кумедним формам хмар, чи то прочитаній книзі, чи то побаченому на вулиці… Прислухайтесь до навколишнього середовища так, ніби ви все бачити вперше. Так вдасться дійсно багато чого побачити інакше, ніж зазвичай.

child-865116_1280

4. Навчіться розслаблятись. Такий простий спосіб також допоможе глянути на ситуацію з іншої точки зору. Відпустіть негатив, напругу, втому тощо… І просто абстрагуйтесь від проблем. Уявіть як все навкруги легко і просто… І тоді дійте…

5. Встаньте на кілька хвилин швидше. Наче дивно на перший погляд, проте професор Джон Куніос упевнений, що це ще й як працює. Не можете прийняти рішення чи знайти вихід із ситуації? Просто поставте будильник на кілька хвилин раніше звичного. А коли прокинетесь, саме тих кілька хвилин подумайте над проблемою. Зазвичай, у такий час дійсно приходять геніальні ідеї.