Чим живе і що записує Юля Совершенна?

Мушу вас попередити - "Совершенна" - це справжнє прізвище Юлі. Та у соцмережах вона більше відома як Юля Богуславка. Чим живе і що записує Юля - розкаже вона сама.

sovershenna_z_praporom.jpg (55.9 Kb)

- Отож, твоє творче життя - це збирання пісень та життєвих історій. А хіба досі ще є носії усного скарбу? Де ти їх збираєш і куди їздиш?

- Ще носії є. Правда, мало, але хто шукає, той обов’язково знаходить))

Їжджу, куди трапляється нагода! Почала цікавитись давниною (тут все: і пісня, і людська доля, і традиції, і одяг) ще від театру "Човен", який привив мені любов то автентики. Ми з човнярами поїхали на храм в с. Шевченкове Переяслава-Хмельницького р-ну.


Режисер театру Роман Корнієнко привів нас до своєї бабусі Ольги, яка наспівала нам багацько пісень, відкрила свою скриню зі скарбами і тут почалось…Тепер це, як наркотик або як валер'янка для котів… не можу без цього)

Потім їздили з проектом "Двоколісні Хроніки" на велосипедах Україною і збирали, спілкувались, крутили педалі і закохувались в Україну!

І відтоді, де не буваю по роботі, з концертами, не пропускаю такої нагоди поспілкуватись з бабусями.

Моя бабуся Надя (по мамі), рано покинула цей світ, ще на 55 році. І тільки коли сама почала цікавитись автентичною піснею, дізналась, що бабуся щоп’ятниці збирала подружок: ще дві Наді. Як заводили пісню, то все село чуло! Інша бабуся Роза (по татові) теж і співала, і била в бубон, і балалайку сама освоїла та, на жаль, не збереглося жодного запису, тож можу тільки додумувати, як то все було.

sovershenna_spivae.jpg (113.55 Kb)

- Записи ти викладаєш в інтернет. Тобто, ділишся напрацьованим із усіма людьми безкоштовно. Для чого?

-Не все в цьому світі лише за гроші! Я маю можливість ділитись з людьми, тож чому цього не робити? Носії автентики відходять і їх стає все менше, а пісню, яку вони мені передали, я не маю жодного морального права скласти, заховати в себе вдома під ключ! Беріть, діліться, переймайте, насолоджуйтесь! В цьому є якась моя місія.


Я це розумію. Тому, коли чую питання, чому це робити безкоштовно, трішки дратуюсь. Я маю цікаву роботу, яка приносить гроші. А це робота для душі.

sovershenna_vistava.jpg (117.86 Kb)

- А ще ти, Юлю, працюєш у салоні Мрії Марії. Що це за салон? Де він є і що там відбувається?

-Без перебільшення скажу, що це одна з найцікавіших робіт в моєму житті. Я себе тут знайшла і відкрила по-іншому. Мені комфортно, бо я щодня спілкуюсь з найрізноманітнішим людом, знаходжусь в історичному центрі Києва на Подолі, Андріївському узвозі і мій зір радіє від нереально красивих речей в салоні. Мрії Марії – це салон подарунків та сувенірів вітчизняного виробника ручної роботи, безпосередньо від майстрів.


Тут немає атласних шароварів з пластиковими вінками, китайських хусток, і що найважливіше - немає матрьошок, які заполонили весь Узвіз. В нас є постійні відвідувачі, яких теж потрібно дивувати, тому іноді ми їздимо в експедиції і вишуковуємо майстрів, в яких немає ні інтернету, ні фотоапарата, але є найголовніше: майстерність і любов до свого діла! І знову ж таки, чому цим не ділитись, адже в Україні є стільки талановитих, достойних майстрів. До нас звертаються не тільки ті, кому потрібен подарунок, а й люди, яким потрібно натхнення! Часто-густо це і самі майстри, які нагулюють в нас «апетит» до наступних своїх творінь. Отож, на правах реклами Мрії Марії – я вам раджу як етнічну ексклюзивну крамницю подарунків!

sovershenna_osnovna.jpg (56. Kb)

- Свого часу ти знялась у кліпі "Фолькнерів" та їздила з ними у мандри. Що запам'яталось із цієї співпраці? Де тепер Фолькнери і що поробляють?

- Фолькнери починалися втрьох Яринка, Вовчик і я. і до 2014 року (до їх великої експедиції від Києва до Сіднея (Австралія) ми працювали і в музичному, і в експедиційному напрамку.


Тепер їх знову троє: Вовчик, Яринка і Марко (їх малесенький синочок). Наразі вони повернулись до України. Записують альбом, пишуть книгу, «вирощують» Маркусика і знову збираються в мандри! Радію за них, адже це так важливо знайтися в цьому світі. Яринка з Вовчиком знайшлись в коханні, а тепер ще й знайшли місце в цім житті, і як бонус отримали Марка.

Я їм щиро вдячна за все, що ми разом пережили, за музику, за ровер, за подорожі, гастролі, це було незабутньо і дуже круто)

sovershenna_z_folknerami.jpg (183.9 Kb)

- Цікаве у тебе, Юлю, прізвище - Совершенна. Ніколи не мала з цим непорозумінь? А чому для творчості ти обрала собі Юля Богуславка?

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

-Обожнюю своє прізвище, і я щаслива від того, що і після одруження можна його не змінювати. В шкільні роки вчителі, якщо я щось робила не те або не робила взагалі, часто казали «Совершенна - ти якась Не совершенна!»,- своєрідний копняк для мене.


Не люблю, коли мене лають, мушу виправлятись!

А чому Богуславка? Все просто, - я родом із славного міста Богуслав, що над Россю)

sovershenna3.jpg (82.71 Kb)

- Ти проводиш свята і обряди, живеш цим... а це якось тобі оплачується чи для заробітку є інша сфера діяльності, якщо це не секрет?

- Це вид діяльності, який приносить мені бонусні кошти, які йдуть на здійснення моїх мрій) Наприклад, півжиття хотіла придбати собі інструмент. Наразі маю міді клавіатуру) Або ж подорожую, або ж їду в експедиції)

Якщо я берусь за проведення фестивалю, або ж весіль, квестів і так далі, то насамперед маю одержати задоволення. Я заряджаюсь - і життя прекрасне! Це дає мені сили творити далі! Це надважливо, без цього ніяк!

sovershenna2.jpg (77.58 Kb)

- Що такого грандіозного ти б хотіла влаштувати на теренах України, аби здивувати світ?

- Це поки що секрет. Я якраз над цим працюю! Вірте в мене і скоро самі все побачите, почуєте)

Дякую тобі за цікаву розмову.


Нехай тебе знаходять цікаві творчі люди та підтримують у всіх сміливих і навіть неймовірних планах! І щоб на це тобі вистачало сил, часу і грошей!

Спілкувалась Оксана Кришталева, Львів

sovreshenna_buratino.jpg (70.45 Kb)

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2023.