David Garrett

garrett

Якби у мене був балончик, яким малюють по стінах, такого безбожно жовтогарячого кольору, я би написала на великій стіні по діагоналі: «David Garrett – файний хлопець!», так, щоби було видно здалека! Свою неприховану симпатію до цього молодого скрипаля можу висловити саме так і не інакше. Чому раніше я про нього нічого не знала? І чому Девід Гаррет лише нещодавно виступив із концертом в Україні?

garrett1

Авжеж, чимало хто слушно запитає: «А хто такий той Девід Гаррет? Ні, не знаємо! Не чули!» Що ж, тоді гайда в інтернет – і послухайте! А слухати там є що!!! Принаймні, на всюдисущому «ю-тубі» є два чудові концерти тривалістю понад 2 години кожен, та ще повно окремих пісень і презентацій! А в «гуглях» чимало інформації та світлин цього скрипаля, сценариста і моделі! Так-так, Девід навіть у кіно знімався в ролі Паганіні! А для тих, хто знає англійську або німецьку – ось вам, адреса його сайту http://david-garrett.com/

garrett2

Від Моцарта до Менсона

Девід Гаррет, рок-зірка класики, молодий хайратий хлопець у потертих джинсах зі срібними прикрасами, виконує на скрипці практично все – від Бетховена і Чайковського до Металліки і репертуару Мерліна Менсона. Свою найбільшу в житті «іграшку» – 300-літню скрипку Страдіварі за якихось мільйон євро він тримає легко і невимушено. Так само легко, із задоволенням, захоплено і щиро виконує на ній свої мелодії.

garrett3

Чим же так полонить публіку на Землі цей Гаррет? Либонь, саме отою своєю невимушеністю, із якою він веде діалог зі світом. Де б він не виступав – на сцені лондонського Роял Альберт Холу чи у невеличкій студії, всюди він такий… сказати б – просвітлений! Так-так, він радіє від своєї гри, від музики, від товариства, а це, безсумнівно, передається на всіх нас, вихлюпується енергетичною радістю навіть через інтернет! Та що вам буду казати?! Самі послухайте! І поки звучить музика, придивіться до облич музикантів симфонічного оркестру! Вони задоволені життям, грою, концертом, у них піднесений настрій і бажання працювати в команді! Вони мені схожі на якусь велику родину, яка зібралась на свято! А улюбленцем цієї великої музичної родини є, безперечно, хлопець зі скрипкою – Девід Гаррет.

garrett4

Рання слава

Десятирічним хлопцем Девід Гаррет вперше законцертував на сцені Гамбурзької філармонії, а вже через два роки виступив разом із Єгуді Менухіним. У 17 років Девід став студентом знаменитої Джуліардської школи музики (Juilliard School of Music) – однієї із найбільших таких вищих шкіл у США. Музики його навчали найкращі педагоги: Ісак Штерн, Захар Брон, Ітцак Перлман та Дороті Делай. Завдяки своїй непідкупній те великій любові до музики Девід Гаррет стрімко піднявся на хвилі слави і дотепер перебуває на її вершині.

garrett5

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Девід Бонгартц більше знаний як Девід Гаррет

Скрипаль-віртуоз народився 4 вересня 1980 року в Ахені (Німеччина), у німецько-американській родині. Його мати – американська прима-балерина, чиє дівоче прізвище Гаррет. Батько – німець, Георг Пітер Бонгартц, адвокат і юрист. Девід обрав собі прізвище Гаррет як сценічне псевдо.

garrett6

Отже, коли Девіду було лише 4 рочки, батько придбав скрипку для його старшого брата Александра, але серйозно захопився музикою саме він, Девід. Дуже швидко хлопець опанував цей непростий інструмент. Семирічним хлопцем Девід грав кожного тижня на якомусь концерті, аж поки не вступив у консерваторію в Любеку. У 12 років Девід співпрацював із видатною польською скрипалькою Ідою Гендель, часто їздив із нею в Лондон та інші європейські міста. Своє навчання він, власне, і продовжив у Королівському коледжі музики в Лондоні.

garrett7

Перші два компакт-диски Девід Гаррет записав у віці 13 років та з’явився на німецькому і голландському телебаченні, причарувавши своєю грою великих цього світу. І от юному талантові тоді запропонували зіграти на знаменитій скрипці Страдіварі «Сан-Лоренсо», яку вважають найкращим інструментом «золотого періоду» майстра. Буквально через рік Девід Гаррет підписав ексклюзивний контракт із Deutsche Grammophon Gesellschaft. Уявляєте собі? Йому було лише 14, а вже через кілька років він грав із Мюнхенським філармонічним оркестром під керуванням Зубін Мета в Делі та Мумбаї з нагоди 50-річчя незалежності Індії. Потім були й інші численні концерти й запрошення до співпраці.

Примітно й те, що навчаючись у Джуліярдській школі, хлопець трішки підробляв моделлю, а нещодавно навіть взяв участь у рекламні срібних прикрас. І позував разом зі своєю піратською копією у музеї воскових фігур Мадам Тюссо.

До класики через рок

Девіду Гаррету вдалося дивовижним чином поєднати у собі класику і сучасність. Навіть більше – привернути увагу молоді до всесвітньо відомих класичних творів, виконавши їх свіжо, драйвово та віртуозно. Для цього скеровую вас послухати його альбом «Encore» (2008). Його альбом «Rock Symphonies» (2010) настільки вдало поєднав у собі класику і сучасність, що його можуть слухати як старші, так і зовсім юні. Та якщо я почну перераховувати інші його речі, то це вже буде більше схоже на рекламу.

Альбоми Девіда Гаррета: «Nokia Night of the Proms» (2004), «Free» (2007), «Virtuoso» (2007), «The New Classical Generation» (2008), «Encore» (2008), «David Garrett» (2009), «Classic Romance» (2009), «Rock Symphonies» (2010), «Legacy» (2011), «Music» (2012), “Explosive” (2015).

Девід Гаррет занесений у Книгу рекордів Гіннеса як найшвидший скрипаль-віртуоз, котрий зіграв «Політ джмеля» М. Римського-Корсакова на скрипці Страдіварі за одну хвилину.

garrett8

Словом, якщо побачите на стіні великий напис по діагоналі: «David Garrett – файний хлопець!», то знайте, що то моя робота! Скажіть іншим, що я не відмовляюсь від своїх слів!

Враженнями поділилась Оксана Кришталева, Львів