Щиро вітаю! Мене звати Наталія Мощенко і на сьогоднішній день я позиціоную себе у якості художника-ілюстратора. Моє рідне місто – Київ, тут я зростала і навчалася, отримала вищу художню освіту. З тих пір випробовувала себе у різних сферах творчої діяльності. Нещодавно переїхала у місто Житомир, де і почалася моя справжня творчість, яка спостерігається і сьогодні.
Після декількох власних художніх виставок у Житомирі, а потім у Києві, моя колекція картин взяла участь у благодійному фестивалі, де майже усі картини були передані на благодійність. На цьому перший етап моєї творчості завершився. Незабаром я відкрила для себе справжній світ ілюстрації. З чого й почався мій новий етап творчості, яким я зараз і живу.
– Ваш стиль одразу можна впізнати. Мабуть, саме тому Ви маєте так багато прихильників? Насамперед, серед любителів поштівок. Адже не секрет, що в такий спосіб популяризуватись дуже зручно. Тож як можна окреслити Ваш стиль і коли Ви почали свої «листівкові» проекти та з ким?
Стиль, у якому я малюю, піддався мені дуже не просто. Для цього я намагалася знову відчути себе маленькою дівчинкою і “дитячою” рукою намалювати щось дуже легке, просте, казкове. Коли практикувалася, навіть заплющувала очі під час малювання, щоб повністю віддатися іншим почуттям. Нарешті мені вдалося і це була “Ворона у шапці”, яка стала не тільки моїм найпершим досягненням у новому стилі, але й фаворитом серед усіх робіт минулої колекції.
Коли організовувала найпершу виставку у Житомирі, мені запропонували надрукувати листівки з картин, щоб відвідувачі мали змогу взяти їх собі на згадку. Тут мене вперше і впіймали посткросери – люди, які займаються колекціонуванням листівок та пересиланням їх по усьому світу. Від них я отримувала пропозиції друкувати листівки на продаж. Так і почалося мій листівковий шлях. На сьогоднішній день співпрацюю з трьома українськими інтернет-магазинами.
– Окрім листівок де ще можна побачити Ваші роботи? Чи є такий вид діяльності, чого Ви не оформляєте? Якщо є, то що і чому?
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Листівка – це не основний напрямок мого творчого життя. Більшою мірою свою творчість я презентувала у якості акварельних графічних робіт. Картини можна було придбати для декорування інтер’єру. Але останнім часом я повністю віддалася ілюструванню дитячої книжки.
– Про який грандіозний проект мрієте чи хочете втілити в життя?
Усі свої творчі мрії і плани я тримаю у таємниці. І лише коли задум перетворюється у реальність, я із задоволенням демонструю і розповідаю.
– Чи є у Вас інша робота або захоплення окрім малюнків? Якщо є, то яка, а якщо нема, то чому?
Я вважаю себе класним кулінаром. Думаю, воно якимось чином пов’язано з моєю художньою діяльністю. Відчуваю певну проекцію між кольором, смаком і ароматом. Своїми кулінарними здібностями бавлю чоловіка і друзів. Якщо одного разу станеться так, що я перестану бути художником, відкрию власний ресторанчик )))
– Як Ви дбаєте про захист своїх авторських прав? Чи бували випадки нелегального використання Ваших робіт?
Я дуже багато вивчала це питання і консультувалася у спеціалістів. То ж підкована. Поки що не мала неприємностей з цього боку. Використання моїх картин у комерційних цілях не помічалося.
Іноді зустрічаю в інтернеті милі копії своїх робіт. Але, бачити, як хтось по-дитячому перемалював собі мою картинку, одне задоволення. Дуже активно використовують мої картини у якості схем для вишивок хрестиком. Тут також, не маю нічого проти, аби люди тішилися улюбленим хобі. Навіть приємно, що люди проявляють таку увагу до моєї творчості. Дуже вдячна!
Запрошую подивитись більше робіт Наталії Мощенко тут – graphairy.com
Дякую за інтерв’ю і бажаю усім казкового настрою!
З повагою, Наталія Мощенко