Найкращі книги з психології

ujkjdyf_rfhnbyrf

Книги — це найкращий спосіб відпочити душею та пізнати щось для себе нове і корисне. Один із таких популярних жанрів, який багато читачів та читачок обирають для себе — психологія. Безумовно, що книги з психології допомагають розуміти краще людську натуру, стосунки й самих себе. Не всі книги із психології можуть вам сподобатися через свою важкість сприйняття, проте не засмучуйтеся, ми підготували для вас підбірку легких та смачних для вашого мозку книжок пов’язаних із психологією.

“Для стосунків потрібно двоє” Володимир Станчишин

dlya_stosunkiv_potribni_dvoe

Про автора:

Володимир Станчишин — психолог-психотерапевт. Працював у Центрі Емаус при Українському католицькому університеті у Львові, де супроводжував батьків дітей з інвалідністю. Очолював Центр психічного здоров’я у Шпиталі імені Митрополита Шептицького, який своїм завданням ставив допомогу людям, що повертаються із зони бойових дій. У 2019 разом з колегою заснував та очолив Центр психічного здоров’я «Лабораторія змін».

Про що книга?

Коли ми хочемо будувати стосунки, важливо пам’ятати, що не існує універсальних рецептів та інструкцій, адже кожен знаходить свій унікальний шлях. Для одних важливим є шлюб, для інших — довготривалі стосунки без офіційної реєстрації. Деякі створять сім’ю з дітьми, а інші оберуть дорогу без дітей. Для одних важливі стосунки з партнером протилежної статі, для інших — з людьми своєї статі. У всіх цих ситуаціях є щось спільне, але також щось, що робить ці відносини особливими.

У книзі українського психолога-психотерапевта Володимира Станчишина описано подібні моменти, які можуть переживати будь-які пари. Що відбувається після закінчення першого етапу закоханості? Чому кризи та конфлікти є нормальною частиною стосунків? Як змінюється життя, коли в сім’ї з’являється дитина? Як батькам пережити “вибух” підліткового віку дитини? Які етапи проходить сім’я, що виховує інклюзивну дитину? Чому важливо говорити про домашнє насильство, як про громадську проблему? Як жити членам сім’ї, де є людина з алкогольною залежністю? Як пережити втрату партнера? Відповіді на всі ці питання ви знайдете у цій книзі.

“Книга Мистецтво любові” Еріх Фромм

mistectvo_lyubiti

Про автора:

Еріх Фромм — видатний німецький філософ і психоаналітик, один із засновників неофрейдизму та фрейдо-марксизму, знаходить відповіді на актуальні проблеми, пов’язані з ним.

Про що книга?

“Мистецтво любові” — це витончений шедевр психології, що дотикається таємниць найвищого людського почуття — любові. Чи доступна любов кожному, як почуття, або ж це складне мистецтво, доступне лише зрілій особистості? Чи є любов результатом нашої праці та наполегливих зусиль? В книзі розглядаються навіть найдрібніші духовні проблеми людини та досліджуються різноманітні форми вияву цього почуття. Цікаві відкриття, факти та приклади надихають своєю практичністю та точністю, а також допомагають проаналізувати своє власне життя.

“Мистецтво любові” — це книга, яка пропонує глибокі інсайти та важливі висновки, допомагаючи нам краще розуміти та цінувати це найважливіше почуття. Вона викликає в нас бажання покращити наші стосунки, відкриваючи шлях до більш збалансованого та задоволеного життя у світі любові.

“Витончене мистецтво забивати на все. Нестандартний підхід до проблем” Марк Менсон

vitonchene_mistecvto_zabivati_na_vse

Про автора:

Марк Менсон — американський підприємець, письменник, блогер. Засновник і гендиректор компанії Infinity Squared Media LLC. Автор двох книжок, власник сайту markmanson.net, на якому ділиться порадами про стосунки, саморозвиток і культуру. Близько семи років подорожував світом. Мешкає в Нью-Йорку.

Про що книжка?

Ми живемо в культурі, зацикленій на занадто оптимістичних очікуваннях. Із самого дитинства нам нав’язують нереалістичні ідеали, яких ми прагнемо досягти попри все: лише найвищі оцінки, досконала зовнішність, надсучасні ґаджети, найкрутіша робота, тільки екзотичні подорожі й не менш яскраві світлини в соцмережах. Постійно женучись за успіхом і щастям, ми намагаємося уникати будь-якого негативу. Однак негативний досвід, як переконує Марк Менсон, надзвичайно цінний: він звільняє нас від міражу щастя.

Книжка допоможе формувати реалістичні очікування, конструктивно сприймати негативний досвід та цілеспрямовано діяти у складних ситуаціях, не розпорошуючись на дрібниці.

“Людина в пошуках справжнього сенсу” Віктор Франкл

lyudina_u_poshukah_spravzhnogo_sensu

Про автора:

Віктор Еміль Франкл — австрійський психіатр, психолог і невролог. Відомий як засновник власної теорії психотерапії — логотерапії, що займається аналізом сенсу життя пацієнта. Автор не лише пройшов пекло концтаборів і вижив сам, але і допомагав іншим віднайти “силу духу”, і показав, що ця сила не тільки присутня в кожній людині, а є результатом внутрішнього вибору.

Про що книга?

Віктор Франкл – всесвітньо відомий психіатр, психотерапевт, філософ. 1942 року він потрапив до концтабору, де на нього чекали голод, приниження, хвороби, постійна загроза життю. Аналізуючи свою поведінку та поведінку інших в’язнів, Франкл віднайшов стратегії, що утримують людину над прірвою, захищають розум від божевілля та надають сенс життю. Свій жахливий досвід виживання він описав у книжці, яка допомогла мільйонам людей віднайти себе та змінити життя. Віктор Франкл доводить, що тільки-но людина знаходить сенс свого існування, вона отримує сили, щоб здолати будь-які випробування. Поради людини, яка зазнала нелюдських випробувань, варті того, щоб бути почутими.

“Прокрастинація” Джейн Б. Бурка, Ленора М. Юен

prokrastinaciya

Про авторів:

Джейн Б. Бурка та Ленора М. Юен — американські відомі психологи.

Про що книга?

Відкладаєте важливі й дрібні справи на завтра, на потім, на останній тиждень перед дедлайном? Тоді ви — справжнісінький прокрастинатор. Відомі психологи Джейн Б. Бурка та Ленора М. Юен пропонують проникливий, чутливий, а іноді смішний погляд на проблему, яка зачіпає всіх: студентів та вчених, офіс-менеджерів та керівників, домогосподарок та продавців. Бо, напевне, навмисне затягування часу має свої причини, і їхнє коріння у нашому дитинстві та дорослому досвіді.

Ця книжка — ефективний порадник із рекомендаціями, які допоможуть вам взятися до справи, оминаючи перешкоди прокрастинації, аби врешті успішно долати особистий шлях до психологічного зростання та успіху.

“Ніколи не їжте наодинці” Кейт Феррацці

nikoli_ne_izhte_na_odinci

Про автора:

Кейт Феррацці — гуру нетворкінгу, американський письменник, професійний оратор, засновник та генеральний директор консалтингової компанії та автор цієї книги — народився в родині емігранта-сталевара та прибиральниці, здобув освіту у Єльському університеті та Гарвардській школі бізнесу і зараз на Всесвітньому економічному форумі в Давосі за руку вітається з президентами та головами урядів наймогутніших держав світу. Усе це — завдяки зв’язкам.

Про що книга?

«Ніколи не їжте наодинці», — одна з порад, яку він дає у своїй книзі, що стала бестселером 2005 року за версією The New York Times. Ставитися до знайомств як до соціального капіталу, який поліпшить ваше життя, але найголовніше — будувати стосунки щирі, відверті та не боятися дати більше, ніж можеш отримати, — таке перше правило нетворкінгу. Як будувала свою політичну кар’єру Гілларі Клінтон та як Катерина Ґрехем зі звичайної домогосподарки перетворилась на успішного редактора Washington Post, як навчання на власних помилках зробило Авраама Лінкольна президентом, а величезне коло особистих контактів Вернона Джордана — найуспішнішим чорношкірим адвокатом Америки? Кейт Феррацці навчить спілкуватися, а спілкування — перетворити на успіх.