Фіалки, братчики, віоли

bratchiki2.jpg (121.75 Kb)
Маленькі яскраві квіти тішать українців від весни до пізнього літа. Наші предки склали про ці квіти багато романтичних легенд.
Братчики та фіалки – символ скромності, стриманості, смутку. Саме тому їх часто висаджують на цвинтарях перед Великоднем. І саме тому не всі господині полюбляють висаджувати братчики коло хати.
bratchiki1.jpg (77.03 Kb)
За християнською традицією братчики символізують Святу Трійцю. Візерунок з цими квітками часто зустрічається на парних вишиванках молодят як символ єднання та вірності. Багатою є ця квітка і на місцеві назви — братик-і-сестриця, братики польові, бра́тки, зозулині черевички, Іван-і-Марія, полуцвіт, віола...


bratchiki4.jpg (140.63 Kb)
Українці більше люблять фіалки і часто висаджують їх поблизу осель. З кожним роком фіалки насіваються і їх стає багато. Фіалки зазвичай ростуть у вологих і злегка затінених умовах. Україні зростає 44 види фіалок.

Вирощують фіалки і в домашніх умовах, щоразу виводячи нові цікаві сорти. Одна українська пані з Ямполя виростила в себе вдома понад 400 таких фіалок.

Фіалка запашна ціниться як медонос і ефіроолійна рослина, що дає сировину для парфумерної промисловості.

Декоративна рослина, може прикрасити затінені місця парків, лісопарків і скверів; розмножується вегетативно: кореневищами та повзучими пагонами.
bratchiki3.jpg (119. Kb)

Легенда про те, звідки взялися братчики

Жили собі чоловік та жінка, і було у них два синочки. Дружно жили вони, та мати тяжко захворіла і померла.

Побідував батько рік й оженився вдруге. А мачуха виявилася недоброю жінкою: скупа та ненажерлива, вигнала свого чоловіка на заробітки.

Життя братиків стало ще тяжчим. Весь час знущалася з них мачуха та дві її дочки. Терпіли брати, терпіли, а потім підпалили хату, але і самі не змогли урятуватися.

Повернувся чоловік, а на місці хати - згарище, а на ньому квітнуть маленькі триколірні квіти. Нахилився чоловік, зірвав квіточку, повертів її в руках,повернув другим боком…

І все зрозумів.

Найбільшу пелюстку-білу-підтримували знизу два зелені листочки, ніби на двох стільцях сиділа вона, як та зла мачуха. З обох боків жовті пелюстки, кожна з них сидить на одному стільчику –мачушині діти. А два сині пелюстки притулилися на одному зеленому листочку – це брати-сирітки.

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.