Імбир

imbir.jpg (99.01 Kb)

- Імбир або "білий корінь" прийшов до нас зі Сходу. А точніше - з Південної Азії. М'якоть молодого коріння майже біла; чим старіший корінь — тим жовтіший він на зламі.

- Імбир ділиться на два види: чорний (барбадоський, неочищений, висушений під сонячними променями) і білий (очищений).

- Цей корінь продають цілим (коренеплоди), меленим (сухий, має більш концентрований гострий смак) і у вигляді сухофруктів, зацукрованим у кубики чи скибочки.

- Імбир став популярним в Україні лише із 2000-х років. Цей корінь додають для приготування: збитню, квасу, наливкок, настоянок, браги, меду, пряників, паски та здобних булочок.


- Щоправда, у Європі та світі імбир популярний давно. Там його додають до солодких страв, алкогольних та безалкогольних напоїв. А ще з імбиром виготовляють льодяники, варення, печиво, кекси, бісквіти, крекери, компоти, пудинги, пиво, лікери тощо.

imbir2.jpg (68.69 Kb)

- Імбир має приємний аромат і пекучий смак. Саме тому його ніхто не їсть у сирому вигляді. Пекучості імбирові додає гінгерол - фенолоподібна речовина. А сам корінь насичений природними цукрами, вуглеводами, жирами, смолами, вітамінами, клітковиною, мінеральними речовинами.


- Імбир - чудовий помічник у боротьбі з такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера, інсульт, артрити.

- Імбир поліпшує апетит, прискорює обмін речовин, додає неповторного смаку напоям і стравам. До горнятка чаю додають 1-2 тоненькі скибочки імбиру, і не більше, аби не подразнити язика через імбирну пекучість.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

- Його рекомендують при порушеннях холестеринового і жирового обміну, завдяки незамінним амінокислотам, які містить імбир. І, звичайно ж, для покращення настрою.

- Японці, котрі у своєму раціоні надають перевагу рибі та м’ясу в сирому вигляді, не даремно так люблять імбир – він проганяє всіх паразитів. (Українці для цього використовують ЧАСНИК).

. .

. . . . . .

- Імбир сприяє нормалізації роботи кишківника (кишечника), регулює перистальтику.


Саме тому страви, приправлені коренем імбиру, краще засвоюються організмом. Варто знову зауважити, що додавати імбиру треба небагато - інакше його смак буде неприємним.

- Найбільше вживають імбир для профілактики і лікування застуди, бронхіту, ангіни, для покращення імунітету.



Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

Дякуємо!