Імбир

imbir

– Імбир або “білий корінь” прийшов до нас зі Сходу. А точніше – з Південної Азії. М’якоть молодого коріння майже біла; чим старіший корінь — тим жовтіший він на зламі.

– Імбир ділиться на два види: чорний (барбадоський, неочищений, висушений під сонячними променями) і білий (очищений).

– Цей корінь продають цілим (коренеплоди), меленим (сухий, має більш концентрований гострий смак) і у вигляді сухофруктів, зацукрованим у кубики чи скибочки.

– Імбир став популярним в Україні лише із 2000-х років. Цей корінь додають для приготування: збитню, квасу, наливкок, настоянок, браги, меду, пряників, паски та здобних булочок.

– Щоправда, у Європі та світі імбир популярний давно. Там його додають до солодких страв, алкогольних та безалкогольних напоїв. А ще з імбиром виготовляють льодяники, варення, печиво, кекси, бісквіти, крекери, компоти, пудинги, пиво, лікери тощо.

imbir2

– Імбир має приємний аромат і пекучий смак. Саме тому його ніхто не їсть у сирому вигляді. Пекучості імбирові додає гінгерол – фенолоподібна речовина. А сам корінь насичений природними цукрами, вуглеводами, жирами, смолами, вітамінами, клітковиною, мінеральними речовинами.

– Імбир – чудовий помічник у боротьбі з такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера, інсульт, артрити.

– Імбир поліпшує апетит, прискорює обмін речовин, додає неповторного смаку напоям і стравам. До горнятка чаю додають 1-2 тоненькі скибочки імбиру, і не більше, аби не подразнити язика через імбирну пекучість.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

– Його рекомендують при порушеннях холестеринового і жирового обміну, завдяки незамінним амінокислотам, які містить імбир. І, звичайно ж, для покращення настрою.

– Японці, котрі у своєму раціоні надають перевагу рибі та м’ясу в сирому вигляді, не даремно так люблять імбир – він проганяє всіх паразитів. (Українці для цього використовують ЧАСНИК).

. . . . . . . .

– Імбир сприяє нормалізації роботи кишківника (кишечника), регулює перистальтику. Саме тому страви, приправлені коренем імбиру, краще засвоюються організмом. Варто знову зауважити, що додавати імбиру треба небагато – інакше його смак буде неприємним.

– Найбільше вживають імбир для профілактики і лікування застуди, бронхіту, ангіни, для покращення імунітету.