– До українських сухофруктів належить переважно яблуко, груша, чорнослив, айва, вишня і родзинки. З теплих країн привозять фініки, інжир, курагу, банани, ківі, урюк, помелу (шеддок).
– Усі без винятку сушені фрукти дуже калорійні, багаті на вітаміни, клітковину і особливо природні цукри.
– Співвідношення свіжих фруктів до сушених приблизно 4 : 1. Тобто, зі свіжих 4 кг яблук після сушки вийде 1 кг сухофруктів.
– Натурально просушені фрукти не повинні бути надто яскравими, навіть скоріш сіруватими. Якщо вони “аж світяться” барвами веселки, варто застановитись. Скоріш за все їх обкурювали діоксидом сірки (сірчистим ангідридом) для тривалого зберігання і як відлякуючий засіб від молі та цвілі. Самі продавці такого товару не їдять і дітям своїм не дають.
– Діоксид сірки добре розчиняється у воді і утворює в шлунку сірчисту кислоту, яка руйнує слизисті оболонки травної системи.
– Чорнослив також іноді вимочують в рослинній олії низької якості або обробляють гліцерином, щоб додати ягодам апетитного блиску і м`якості. Так не повинно бути. Добре просушений чорнослив повинен бути майже чорним і не блискучим.
– Не бажано захоплюватись поїданням сушки при загостренні запалень шлунку і дванадцятипалої кишки та людям із ознаками цукрового діабету.
– Перед вживання сухофрукти радять ошпарити окропом або розмовчити у воді. Також якщо виготуєте каші чи мюслі, краще пом’якшити сухофрукти, а не пережовувати їх довго і нудно.
– Зберігають сушку в полотняних чи паперових мішечках або скляній закритій тарі. Якщо до сухофруктів дісталась міль, то їх слід перебрати і відкринути пошкоджені, бо в них можуть бути личинки.
– Чорнослив допомагає від закрепів, курага покращує роботу серця, а родзинки заспокоюють нервову систему. Інжир добре впливає на дихальні шляхи. Фініки знімають втому.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
– Груша доволі солодка у свіжому вигляді, а в сушеному її показники помножуються у кілька разів. Узвар із груші настільки солодкий, що не потребує ні цукру, ні меду.
– З абрикоса робляться три види сухофруктів — курага (абрикос без кісточки), кайса (половинка фрукта) і урюк (абрикос з кісточкою).
. . . . . .
– Із суміші сухофруктів (кураги, родзинок, чорносливу), горіхів і меду роблять цукерки. Для цього сушені фрукти й горіхи пропускають через м’ясорубку, додають мед і обкачують у шоколадній крихті або потовченому печиві.