"Мобільні" правила для дітей і підлітків
Власні ґаджети стали звичними. Навіть малюк у візочку вміє натискати кнопки і водити пальцем по сенсорному екрану. Та не всі знають правила поводження з цими пристроями, а дарма.

Отож, дорогий мобільний пристрій в руках - це ще не ознака добре вихованої людини. І навіть не засіб чогось-там: спілкування, знимкування, переглядання новин, блогів, картинок, скачування музики-фільмів-ігор... Це, насамперед, показник культури кожного із нас.
Досвідчений психолог чи педагог, поспостерігавши за кимось, непомильно скаже, заради чого людина так пристрасно чи дозовано користується ним і чому поводиться так, як... поводиться. І взагалі, для чого їй така дорога цяцька?
Якщо із дорослими все так чи інакше зрозуміло, бо вони вміють контролювати свої пристрасті, то діти і ґаджети - це болюча тема сьогодення.
Це у бабусі може бути мобільник на кнопочки, аби тільки телефонувати і відповідати на дзвінки. У її внуків навряд чи такий пристрій викличе захоплення, адже там нема інтернету, інстраграму, інших дурничок, на які так хочеться протриндити свій час і свою увагу. І біда в тому, що батьки купують своїм дітям дорогі пристрої, бо так люблять їх, але не навчають, як поводитись із ними у певних ситуаціях чи в певних місцях. Усе, як в тому анекдоті: "Машину купив, права купив, їздити - не купив". Мудрі батьки для зв'язку з дитину очевидно оберуть найпростіший пристрій.
Діти і підлітки зловживають тим, що не вимикають телефони під час навчання, у театрах, медичних закладах чи в автобусах біля водія.
Вчителі та вихователі втомились боротися із цим пандемічним явищем постійно увімкненого телефона. У старшокласників спрацьовує гра "Здача зброї". Перед заняттям старшокласники вимикають свої ґаджети-смартфони і складають біля вчительського столу і забирають після заняття.
Для менших ще нічого такого не придумали, адже мобільник - це приватна власність дитини.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Голосно розмовляти у громадських місцях, згадувати в розмові імена і прізвища знайомих, давати номери телефонів комусь без згоди власника цього номера - цього також не навчають дітей та підлітків. Не кажуть, що це неприпустимо.
Голосно слухати музику без навушників, стояти у переповненому транспорті та гортати новини, глипати у чужий ґаджет комусь через плече - також невиховано. (Ось тому краще й не спокушатись на цикання мобільника у транспорті, а спокійно собі їхати). Мусить же чути час на споглядання і відпочинок для мозку.
Якщо є нагальна потреба поспілкуватись, то виховані діти просяться вийти і спілкуються, відійшовши убік. Невиховані ж вирішують всі свої проблеми, перешкоджаючи іншим читати (якщо це в бібліотеці), навчатися (якщо це у класі) чи відпочивати (якщо це гуртожиток чи якийсь масовий захід).
Також неприпустимо знимкувати інших людей без їхньої на те згоди, знімати відео чи втручатись своїми повідомленнями та дзвінками у приватне життя інших. Тим більше - писати дурниці, погрози, нерозумні репліки, які принижуватимуть інших.
Неприпустимо говорити при сторонніх про особисте, без причини уривати дзвінок, вести розмову на підвищених тонах, особливо коли поруч сторонні люди. Невиховано сидіти в кіно чи на презентації, і нудитись, читаючи повідомлення у своєму супер-модному мобільнику.
Те ж стосується і дзвінків у вихідні чи у ранній або пізній час.

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!
Підтримайте Korali.info!
Become a Patron!
25.03.2018