Як вибрати взір до вишиванки

vyshyvanka

Вишиванки. Розмаїття взорів і барв. Квіти, що наче тріпочуть пелюстками на полотні чи химерно переплетені геометричні лінії, що творять вигадливий орнамент. Не одна майстриня замислюється, як підібрати узор, щоб сорочка стала твоїм продовженням і оберегом.

Звісно, однієї відповіді на такі запитання немає, але завжди можна скористатися кількома порадами, щоб зрозуміти, в якому керунку рухатись. Однозначно вибір треба робити не очима, а серцем. Це воно має тьохнути, коли вперше побачиш візерунок. Але ж де його шукати? Ось про це ми й поміркуємо.

З бабусиної скрині

Колись вишивальнці, роздивившись вишиту сорочку, могли сказати, з якого саме села приїхала людина. Цікаво, а з якого села родом ви? Які вишивки побутують у ньому? Можливо збереглись фотографії вашої бабусі в народному строї? Або й сама вишиванка, з якої можна перешити взір. Так на новому полотні відобразяться традиції вашого роду. Таку вишивку можна передати нащадкам, створити місточок, який об’єднуватиме багато поколінь.

Вивчаючи символіку

Неодноразово зазначалося, що наш мудрий народ нічого не робив просто так. Кожна дія і кожен предмет несли в собі зернинку всеохопного розуміння світу. Тож варто розібратися, що саме говоритиме вибраний взір мовою символів. Чи це будуть обереги, чи просто букети квітів? Хоча й вишиті квіти можуть символізувати певні явища. До прикладу, мак був колись символом вічного сну, листя дуба – здоров’я. Деякі символи могли вишивати на сорочках лише жінки дітородного віку, і випорювали їх, коли вже не могли виносити дитини. На сорочечках дітей часом вишивали коників, на дівочих – ягоди, молодиці прикрашали сорочку парою голубів, які обов’язково мають дивитися один на одного, а бабусі готували собі чорним вишиту сорочку на той час, коли відійдуть в потойбіччя. А скільки є символів сонця, щастя, багатства, удачі. Можна підібрати візерунок за датою свого народження, Кажуть, що це допомагатиме вирішити складні життєві ситуації. Правда вишивати такі символи на своїй сорочці треба не лише розуміючи їхнє значення, але також і з чистим серцем і добрими думками. Бо лише вплітаючи до кольорової нитки дрібочку любові, можна створити справжній оберіг.

Створити свій взір

Якщо ви не хочете бути схожою на звичайну вишвальну машину, яка хоч і сто разів але вишиватиме один запрограмований зразок, то можете вигадати власний, неповторний візерунок вишиванки. Вибрати найкраще, те, що грітиме душу, добрати улюблені барви і насолоджуватися творенням особливої сорочки. Це довше, аніж купити готовий зразок, але й більше простору для самовираження. До слова, в інтернеті можна знайти вишиваний алфавіт, за допомогою якого можна вишити своє ім’я, зашифроване в прекрасну квітку. А може вам захочеться зашифрувати якісь поетичні рядки?

В будь-якому випадку, перед тим як покласти перший хрестик на полотні помоліться. А вже потому поринайте в чарівний світ, де прості лінії стануть знаками, а кольори, доповнюючи одне одного, творитимуть неповторне відображення вашого внутрішнього світу.