Брошки, кульчики, коралі від Марти Стефури!

Назву цієї статті можна продовжити слоганом: “Брошки, кульчики, коралі для вишуканої кралі!” – самобутні вироби молодої львівської дизайнерки і менеджерки Марти Стефури святкові й практичні водночас.

stefura_2
stefura_11

Спілкуємось із п. Мартою у мистецькій крамничці “Дейзі”, що на пл. Соборній – акурат навпроти Галицького ринку. Нас оточують ляльки, вироби зі шкіри, етно-одяг, торбинки, прикраси, натуральна косметика і фігурки стім-панку… Усе це – вироби понад 40 майстрів. І все це можна купити!

stefura_3

Окрему поличку займають дуже вишукані, направду золоті, вироби авторства Марти Стефури. Для кого і навіщо вони зроблені?

Марта Стефура: ці прикраси, а їх загалом було майже пів сотні, я виготовила до колекції талановитої та цікавої дизайнерки Івони Лобан для проекту “Львів. Пінзель. Бароко.”. Мені сподобались ідеї Івони, але я не знала, чи мені вдасться передати всю пишноту і велич епохи бароко?! На виготовлення прикрас, а це брошки, сережки, прикраси у волосся, пішло понад 1,5 місяця. Однак, мені це вдалося.

Івона, побачивши прикраси до своєї колекції, сказала: “Я просила наробити брошок, а ти зробила шедеври”! Рада, що ми змогли не тільки разом створити колекцію, а відчути ідею цього проекту та втілити його в життя.

stefura_baroko_3
stefura_baroko_2
stefura_baroko

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

stefura_baroko_1

– Однак, Ваші інші роботи відрізняються від барокових…

Марта Стефура: так, це правда. І за кольористикою, і за стилем мої інші роботи не такі. Тут я можу більше проявити себе, втілити власні ідеї. Починала я із елементарних прикрас для доні, у декретній відпустці. Було це близько 10 років тому. Знаєте, багато хто із майстринь починає творити саме у декреті. Мабуть, це – час переосмислення і такий особливий настрій.

stefura_5
stefura_4
stefura_6

– Пані Марто, а Ви навчались цього мистецтва чи опанували самотужки?

Марта Стефура: за освітою я економіст, завжди любила і люблю рахувати. Зрештою, це допомагає мені тепер, адже я не тільки майстриня, а ще й менеджер. А виготовляти гарні речі я любила з дитинства, от лиш в Академію мистецтв не вступила, бо не була впевнена у своїх силах.

Повертаючись до барокових робіт. Вони були високо оцінені майстринями. Досвідчені майстрині були здивовані й не повірили, що ці прикраси я почала робити лише кілька місяців тому. Мабуть, додалось і те, що я дуже хотіла зробити цю красу власноруч, знайшла власний стиль і почерк.

stefura_8
stefura_7

– Мабуть, має значення, з яким настроєм створюється виріб?

Марта Стефура: так, і це відчутно навіть у виробах. Те, що зроблено руками і лише в одному примірнику, неодмінно знаходить свого покупця. Скажу навіть більше – як тільки котрась майстриня прийде у крамничку, порухає своїми руками вироби, переставить їх, незабаром їх купують.

Майстрині, чиї роботи представлені у крамничці “Дейзі”, дуже цікаві, а їхні роботи ми пропонуємо без націнок. Тому запрошую відвідати нас. (Львів, пл. Соборна, 3).

stefura_10
stefura_9

– Ви є в інтернеті? Можливо, хтось із іншого міста хотів би побачити і придбати Ваші прикраси?

Марта Стефура: так, у мене є сторінка на Facebook та Instagram – martastefura. Заходьте, пишіть, замовляйте! Завше радо відповім!

– Чого хочете побажати українцям?

Марта Стефура: те, що я хочу побажати людям, я передаю через свої вироби. Бажаю, щоб мистецькі прикраси приносили радість і щоб такі вироби додавали жінкам впевненості у собі та підкреслювали їхню неповторність!

Бажаю Вам і Вашим друзям-майстрам успіхів та позитивних змін у прийдешньому році! Нехай Ваші роботи тішать тих, хто їх носить і тих, хто їх купує своїм коханим, друзям чи колегам!

Спілкувалась Оксана Кришталева, Львів

stefura_13
stefura_12