Іграшки з сиру

20121010135818.jpg (64.33 Kb)Іграшки з сиру виготовляють в окремих селах Карпат – Косівського та Верховинського районів. У давнину «баранчики», «колачики» з овечого сиру ліпили лише чоловіки-пастухи, що випасали овець на полонині в Карпатах, як обереги та обрядові фігурки. Поступово виготовлення іграшок із сиру переходило у сферу жіночих занять і тепер це виключно жіноча справа. Значно ускладнилася в хатніх умовах і технологія одержання сиру. А сир з коров’ячого молока виявився більш придатним матеріалом для створення іграшок різного характеру. Нині в селах Карпат виготовляються сирні коні, барани, цапи, корови, птахи, коні з вершниками, олені. Частину їх розфарбовують цяточками та крапочками, проте більшість лишається нерозфарбованою. Іграшки з сиру використовуються і як настільні скульптури для оздоблення інтер’єру, як дарунки для близьких і друзів, Також їх ставлять на могили у дні весняного та осіннього поминання покійних. Що ж потрібно, щоб зробити такий витвір. download_7.jpg (9.04 Kb) Найперше це якісне та свіже коров’яче молоко, яке потрібно підігріти та додати до нього «глегу»* (порошок, що «глежит» молоко, тобто робить його кислим) і поставити в тепле місце. Через добу відділити сироватку.
А з утворено сиру і ліпимо наші іграшки. Поряд ставимо посудину з «сировицею» - водою, в якій не менше 1/3 частини розбавленої солі, посудину з окропом, дерев’яну ложку та ніж. Відрізаємо необхідний шматочок сиру, кидаємо його в окріп, виймаємо дерев’яною ложкою і розминаємо його, як тісто. Сир повинен бути пластичним та податливим. Потягуючи сирну масу то в одну, то в другу сторону, робляться ніжки, шию та голову коника. Готовий виріб опускаємо в «сировицю», для закріплення. download_6.jpg (7.37 Kb)

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Тож спробуйте зробити такого коника з вашою малечею. Буде не тільки весело, але корисно та смачно. 2009-09-08-vernisazh.jpg (22. <!-- start content banner for korali.info -->
<div id=

Kb)" /> * Сьогодні в молокопереробних технологіях використовують окислювачі, зроблені хімічним способом. Та колись, щоб «глежити» молоко брали «ринзу» - мішечок, зроблений з шлунку молодого теляти, що годувалось тільки материнським молоком і ще не споживало іншої їжі. Заливали у мішок молоко першого удою (від корови, що отелилася), зав’язували та давали відстоятися цій суміші десь близько трьох - чотирьох тижнів, щоб молоко побродило і «загусло» завдяки ферментам шлунку.
Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

27.10.2016
Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.