Василь Шкляр. ТРОЩА. (Афоризми)

- Зраду можна зрозуміти, але не можна виправдати. (В. Шкляр. ТРОЩА. Цитата із обкладинки.)
- ...в кожній людині, десь там, насподі, сидить чорт самовиправдання. Цей гаспид готовий наснувати тисячі простих і зрозумілих причин, аби чоловік міг пояснити свій найтяжчий гріх. Якщо не виправдати, то бодай пояснити.
- Гаспид, який сидить у кожній людині, не любить, щоб усе було напрямки - часом він плете свою павутину стежок і доріг, на які спокушає тебе безнастанно, аби ти прийшов до цілі з фатальним запізненням. (В. Шкляр. ТРОЩА, - стор.
- Скільки того щастя подужаєш? Пучку. Більше не влізе. Рівно ж стільки, скільки вдихають легені. Аби й хтів зачерпнути більше, то уві що? Так і щастя, так і життє. Візьмеш його стільки, скільки вмістять відведені тобі дні. Захочеш більше - тільки людей насмішиш. (В. Шкляр. ТРОЩА, - стор.
- Смішними мають право бути курка, індик, кішка, свиня, коза, але не чоловік. І в скруті, і в гаразді життє все'дно пробіжить, як вода. Але щастя й зажиток розвіються, а ганьба сі лишить навіки. Або ганьба, або честь. (В. Шкляр. ТРОЩА, - стор.
140)- Люди змінюються... Або їх змінюють обставини. (В. Шкляр. ТРОЩА, - стор. 140)
- Якщо Бог - це любов, то що таке кохання? Може, кохання є тінню Бога? (В. Шкляр.
- Знаєш, Крісе, що таке щастя? Це коли ти лежиш у цісарській теплій постелі, що пахне лободою, неділею і коханою жінкою, а з кухні долинає легеньке подзенькування посуду і дражливий аромат меленої кави. Все, що було перед тим, то, звичайно, блаженна втіха, але вона невимовна, стихійна. А щастя - це радість осмислена, усвідомлена, тямиш? (В. Шкляр.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
- Старушенція Європа любила теревені про демократію та права людини, але вкривалася холодним потом, коли їй нагадували про Українську Повстанську Армію. (В. Шкляр. ТРОЩА, - стор. 320)
- ...я ледве не задихнувся від щастя, адже щастя - це, крім усього, така небезпечна річ, якою можна і надірватися. (В. Шкляр. ТРОЩА, - стор. 370-371)
- Та якщо на людину довго дивитися, вона той погляд неодмінно відчує. Наш погляд буває пронизливіший за крик. (В. Шкляр. ТРОЩА, - стор. 403)
Уважно читала і зазначала Оксана Кришталева зі Львова

Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!