5 найстрашніших істот української міфології

Демони та потвори, у яких вірили наші прадіди та прабабусі

Вій

Товста, волохата і потворна істота, що не здатна відкрити очі без сторонньої допомоги. Її погляд миттєво вбиває, руйнує будівлі, псує речі та викликає гниття. У різних частинах країни Вій мав свої особливості. М. Гоголь описував його так: “клишоногий та приземкуватий дідуган з залізним тілом та величезними повіками”. Його постійно оточувала нечиста сила.

vii.jpg (151.17 Kb)

Блуд

Янгол, що покинув небо і завис у повітрі після того, як Бог сказав “Амінь”. Він чіпляється до мандрівників, котрі приходять біля нього.


Цей демон збиває людей зі шляху, затьмарює розум, викликає слухові галюцинації та оманливі видіння. Він водить нещасних по колу до повного знесилення або намагається заманити їх у пастку (болото, яма, тощо). Блуд вміє перетворюватися на людей, тварин, світло. Його можна відлякати молитвою, хрестом та ліщиною.

blud.jpg (100.68 Kb)

Песиголовець

За найдавнішим описом, ці істоти мали одну ногу, одну руку та одне око. Вони пересувалися з надзвичайною швидкістю, чіпляючись одне за одного. У середньовіччі песиголовців описували як людей з собачими головами та вовчою шерстю. Вони ловили українців, садили їх в ями, відгодовували солодощами та їли.

pesigolovec.jpg (127.08 Kb)

Мавка

Дівчина, що померла нехрещеною або була викрадена чортом.


Вона має бліду шкіру, листяне волосся та надзвичайну вроду. Мавки приманювали до себе молодих хлопців, аби залоскотати їх досмерті. По альтернативным легендам, жертви красунь блукали без шансу знайти дорогу додому.

monstri-mavka.jpg (261.16 Kb)

Мавку можна було зловити та зробити дружиною, але такі шлюби завжди були нещасливими. Також ці створіння могли розповісти будь-яку таємницю ціною своєї свободи.

Водяник

Дід з бородою із водорослей, покритий рибячою лускою. Цей демон топив людей і худобу, перевертав човни, ламав будівлі біля берега. На свято Івана Купала він затягував людей під воду та полював на п'яниць. В деяких регіонах його зображували з крилами та хвостом, в інших він мав чорне або червоне волосся. По легендам, потонули у воді хлопці ставали його слугами. Після поширення християнства водяниками стали вважати янголів, що були скинуті з неба за гріхи у воду.

vodyanik.jpg (167.87 Kb)Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 Підтримайте Korali.info! Become a Patron!

Korali.info (Коралі.інфо): краще україномовне жіноче видання.
© Korali.info 2015 — 2022.