Так склалось, що люди у більшості звертають увагу на негатив. Він першим кидається як в очі, так і у душу. І запам’ятовується гіркий досвід також надовго. Іноді здається, що ми просто дивимось на світ і відскановуємо червоними лініями все негативне. Проте це не дуже добре. Адже якщо постійно бачити світ поганим, то доброго можна так ніколи і не помітити.
Одна психологиня розповідала, як прочитала у книзі домашнє завдання клієнта від психотерапевта. Клієнтом був фотограф. Він описував свій стан як такий, що бачить світ у темних тонах, немає настрою до життя, немає бажання працювати, усі люди навколо здавалися йому такими ж депресивними. Він просто не знав,де шукати щастя.
Відтак психотерапевт порадив йому тиждень знимкувати усмішки людей. А потім принести усі фотографії. Через сім днів фотограф приніс стос знімків. І, о диво, усміхнених людей на них було дійсно дуже багато. Психотерапевт звернув увагу, що, виявляється, не всі у світі такі сумні і печальні, як то здавалось фотографові на початку терапії.
«Я трохи здивований, бо навіть не думав, що усміхнених людей на світі насправді набагато більше», – поділився своїми спостереженнями фотограф. Більше того, він, фотографуючи чуже щастя, і сам навчився його помічати та радіти разом з людьми. З’ясувалось, що шукати щастя не так вже й складно.
У житті кожного з нас буває так само. Чим ми наповнені, що хочемо бачити – на те і звертаємо увагу. Спробуйте просто виділяти щось позитивне і гарне щодня – і ви зможемо бачити цей позитив. Насправді це взагалі неважко, можна навіть розпочати таку уявну гру. Щось на зразок, коли під час нудної дороги ми рахуємо червоні машини. От тільки замість червоних машин нашим завданням є помічати щось приємне і радісне.
Таких моментів у повсякденному житті набагато більше, ніж можемо собі уявити. Головне, навчитися їх розпізнавати. Тоді життя засяє новими барвами і гармонійністю. І шукати щастя не доведеться, адже насправді воно скрізь і у кожному.