Квест-кімнати

kvest

Колись наші батьки і навіть бабці-дідусі бавились у гру “Слідопит”, де виконували завдання, проходячи напрямок за вказаними стрілочками. Стілочки рисували крейдою в місті на асфальті або позначали маршрут кольоровими прапорцями у сільській місцевості. Та часи змінилися.

Квест перейшов у віртуальну реальність. Гравець комп’ютерних ігор виконував завдання від персонажів, проходив рівні і хитрував, одержуючи підказки. Квест “на живо” став популярним серед спортивних команд, пластунів та інтелектуальної молоді.

Зрештою, найсвіжішим різновидом звичайного квесту на місцевості стали квест-кімнати. Участь у квесті може бути як двох, так і трьох та більше осіб. У команду можна брати друзів, батьків, інших родичів або випадкових зустрічних.

Команду з 2—4 людей закривають в квест-кімнаті і в них є певний час, аби розгадати всі загадки, котрі приведуть їх до ключа від кімнати. Це може бути що завгодно: пазли, кодові замки, магніти, головоломки тощо. Такого роду розваги розвинулись на базі комп’ютерних ігор «escape the room». Для виходу з кімнати зовсім не потрібна велика фізична сила, неважливий зріст чи інші фізичні параметри людини. Тому зіграти може кожен. Головне — це логічне мислення, гарний настрій та командна гра.

Першу квест-кімнату «Origin» створили в Кремнієвій Долині кілька системних програмістів понад 10 років тому. Всі загадки та головоломки в кімнаті були запозичені з робіт Агати Крісті. Дуже швидко це місце набуло великої популярності серед туристів. Того ж року такі кімнати виникли в Гонконгу, Японії, Китаї, Індонезії, Тайвані, Сингапурі і Сполучених Штатах.

Нарешті в Україні квест-кімнати почали з’являтись 2014 року. Першою такою кімнатою у Києві була «Зачинені». На сьогоднішній день квест-кімнати в Україні доступні майже у всіх крупних містах, і не одна. Діють такі компанії як Logikum, Secretorum Quest Rooms ,Q-18, Enigma, Keyhole, Escape quest та інші.

Читайте також: 20 віршів та пісень про маму

Для участі у квесті не можна користуватись гаджетами – учасники їх залишають у сховку біля адміністратора. Кожна кімната має свою тематику і рівень складності. Для проходження квесту варто підключати усі свої можливості: логіку, інтуїцію, уважність, кмітливість, вправність, але не силу. Це тільки на перший погляд здається, що кімната, куди потрапили учасники – звичайна. Найбільше вражає атмосфера, яка там панує і емоції, які там переживає кожен. А надодачу підтискає час – треба встигнути за 60 хв.

Неважливо, чи ви вибрались з кімнати, чи ні! Але все ж такі більшість компанії дають можливість дограти свою квест-пригоду навіть якщо ви не встигли вкластися в 60 хв. І взагалі кожен гравець за ту відведену годину гарантовано отримує задоволення від проведеного часу серед головоломок.

Недарма кажуть, що людина живе не пережитими днями, а прожитими враженнями. Тож нехай вони будуть якнайкращі!