Рольові ігри

Усім нам з дитинства властиво бавитись. Ми переносимо гру в доросле життя, аби…

rolovi_igri

…аби побачити і пізнати свою сутність з якогось нового боку, розкрити нові таланти, перевтілитись, пережити нові емоції, зняти стрес. Зрештою, на якийсь час переінакшитись і забути про реальність.

Рольові ігри бувають різні – для цього знаходяться відповідні мотиви (причини, потреби, культурні фактори тощо). Саме виходячи з цих потреб усі рольові ігри можна умовно поділити на такі різновиди.

ІНТИМНІ ІГРИ – не секрет, що саме в інтимному спілкуванні ми відкриваємось на глибинних рівнях і переживаємо сильні, неповсякденні емоції та почуття. Якщо у щоденному житті хтось обрав собі роль злого керівника чи Снігової Королеви, то в інтимних іграх він чи вона можуть розкрити свою сутність і перетворитись на того, хто роками живе у їхній підсвідомості: пухнастого зайчика чи тендітну Попелюшку. Зрештою, інтимні ігри збагачують спілкування між партнерами і оживляють фантазію. Важливо лиш одне – аби ця фантазія не була огидною для когось із партнерів і щоб не заходила занадто далеко.

КОСПЛЕЙ І КАРНАВАЛИ – час до часу суспільство влаштовує собі психо-емоційні розвантаження у форматі карнавалів із перевдяганням, залицянням і грою та косплеїв чи костюмованих вечірок. Якщо ж карнавали – час перед Великим постом, то косплеї не мають визначеного часу чи призначення. Часто косплеї влаштовують на честь героїв чи серіалів.

ПСИХОДРАМА – для цього не обов’язково перевдягатися. Можна просто помінятися ролями, аби вирішити якусь суттєву проблему. Як люблять казати гамериканці – побувати у чужих черевиках.

СУБКУЛЬТУРИ – більшою мірою тут задіяна молодь і творчі особистості. Їм подобається змінювати зовнішній антураж, одягатись у щось ептажане, вінтажне чи провокативне. Серед рольовиків у субкультурах багато романтиків: готи, емо, растамани, толкієністи.

ІСТОРИЧНА РЕКОНСТРУКЦІЯ – це чудова можливість побувати в іншій епосі чи виготовити те, чого немає у повсякденні. Зазвичай історичною реконструкцією захоплюються дуже дорослі дядьки і тітоньки, котрі мають на це гроші, фантазію і трішки часу. Заради того, аби відтворити історичний бій чи дійство певної епохи, вони детально вивчають всю матеріальну культуру і одержують від цього маніакально-позитивне задоволення.

НАРОДНІ ІГРИЩА або Календарно-обрядові традиційні ігри – що не кажіть, а вертепи, весілля, купала, геловін, перевдягання на Андріївські вечорниці – це також рольові ігри. Той, хто погоджується взяти й ній участь, на певний час занурюється в іншу атмосферу і переживає нові емоції, а також долучається до певного соціо-культурного дійства. Без почуття гумору і самокритики тут не обійтися, однозначно.

ТЕМАТИЧНІ ФОТОСЕСІЇ – останніми роками стали дуже популярними фотосесії у стилі етно, мілітарі (військові), історичні, моди і стилю певної епохи, певного періоду життя родини (весільні, післявесільні, з животиком, з маленькими дітьми, різдвяні тощо). Вся увага візажиста, костюмера, перукаря і фотографа звернена камерою в бік героїв. Скромні фотомоделі стають більш розкутими, а тихенькі “сірі мишки” дивуються зі свого нового образу та мріють про наступні, ще цікавіші, фотосесії.

Отож, дуже корисно час до часу дозволяти собі безпечні, творчі, цікаві й незабутні рольові ігри. А може є ще якісь різновиди рольових ігор, про які ми не згадали? То скажіть нам про це. Дякуємо за увагу.

Розмірковувала і занотовувала Оксана Кришталева