Пірсинг або що на себе почепити?

Старші люди кажуть, що світ поволеньки сходить з розуму. Молодь, навпаки, тішиться з того, що можна придумати власний стиль і виглядати так, як хочеш. Саме тому сучасна молодь сміливо прикрашає себе розмаїтими символами – від татуажу до пірсингу.
Слово якесь неукраїнське, правда? Як і те, що буває після сміливих експериментів. Отож, пірсинг – це проколювання шкіри з метою прикріплення до неї прикрас із золота, срібла, пластмаси, дерева, кістки, пір’я та іншої менш-більш придатної біжутерії. Для чого? Насамперед, щоб виділитись. А ще – пережити адреналіновий бум і стати на кілька грамів важчим. А може стати схожим на когось із африканського племені або на зірку-неформала.
У наш час пірсинг втратив своє релігійне призначення і став елементом декору власного тіла. Досить довго суспільство засуджувало пірсинг і ще довше звикало до нього. Проколювання окремих частин тіла (якщо це не вуха) довго вважали моделлю поведінки «припанкованої» молоді або ж неформалів. Це й не дивно, адже кульчики, обвішані „не там, де слід” сигналізують оточенню про сміливий крок виділитись, змінити усталені норми, бути таким, як хочеш тільки ти і ніхто інший.
І все ж історія пірсингу така ж давня, як і татуажу. Представники африканської цивілізації віддавна проколювали собі носи і вуха, вставляючи у них найрізноманітніші і найнесподіваніші предмети.
Так, хочеться бути особливим, але поспішати із пірсингом не варто. А тим більше доручати цю справу випадковим проколювачам. Так і справді можна „проколотись”. Тіло – не полігон для досліджень. Якщо вже й справді „свербить” повісити на себе зайву прикрасу – ідіть до професіонала. Та краще сядьте і подумайте – як із цим жити і що робити? Добре подумайте. І дуже добре подумайте!
На тілі є багато больових та вразливих точок, і досвідчений пірсингіст (із медичною освітою) повинен про це знати і за свою роботу відповідати, аби не зачепити нерва чи судини.
Читайте також: 20 віршів та пісень про маму
Слід пам’ятати про дезінфекцію – майстри повинні проколювати одноразовими інструментами. Для незагоєних проколених місць краще обирати золоті та срібні прикраси – від цього не буде подразнень на шкірі.
При правильному проколюванні не повинно бути крові. Однак, спершу досвідчений пірсингіст огляне стан шкіри і запитає, чи немає побічних реакцій та шкірних захворювань. (Реакція на шкірі може бути навіть від косметики, а що вже казати про голки і прикраси?!)Найчастіше проколюють брови, ніс, язик, губи, соски, пупок і внизу живота. А от проблеми із загоюванням свіжих проколів немало: за ними потрібен спеціальний ретельний догляд. Тому, перш ніж зважитись на новий декор, переконайся, чи це вже аж так потрібно. Краще бути собою!
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!